بازار پیست اسکی و پرداختن به این ورزش از زمانی که بارش های زمستانی شروع می شود داغ است. این ورزش زمستانی در بین تهرانی ها که در یک شهر کوه پایه ای زندگی می کنند طرفداران زیادی دارد. مگر می شود نمای کوه های پوشیده از برف را از شهر تهران دید و هوس اسکی نکرد. کوه های زیادی در اطراف تهران هستند که قابلیت تبدیل شدن به پیست برای اسکی بازی را داشته اند. همه این پیست ها دارای امکانات بسیار خوبی هستند و با نگاه به استانداردهای دنیا بنا شده اند.

این پیست ها نه تنها میزبان اسکی بازهای داخل کشور هستند، بلکه ورزشکارانی از دیگر کشورهای دنیا نیز در فصل زمستان برای اسکی به این پیست ها می آیند. مثل ایرانی هایی که برای ایجاد تنوع و داشتن تجربه های متفاوت تر و هیجان انگیزتر برای اسکی به کشورهای دیگر می روند. ترکیه یکی از محبوب ترین مقصدهایی است که برای اسکی می توان انتخاب کرد. برای ثبت نام در تورهای اسکی این کشور می توانید به وب سایتی به نام تورلیدر مراجعه کنید.

پیست اسکی-tourlider-تورلیدر-تور اسکی

معروف ترین پیست های اسکی نزدیک تهران

انواع پیست اسکی به طور معمول از زمانی که بارش برف شروع می شود تا فروردین ماه که همچنان برف ها باقی می مانند باز هستند. افراد به طور معمول با اهداف متفاوتی به پیست می روند. تعداد زیادی از این افراد کسانی هستند که برای گذراندن یک روز برفی خوشحال کننده به آنجا سر می زنند تا بتوانند برف بازی کنند، از مناظر زیبای برفی عکس بگیرند و سر بخورند. اما تعدادی هم در این بین هستند که با هدف اسکی کردن و پرداختن به این ورزش دشوار زمستانی سختی طی کردن جاده ها در فصل های سرد سال را به خود می دهند.

اسکی بازها هم به دو دسته حرفه ای و مبتدی تقسیم می شوند. البته که تعدادی هم در بین و برای آموزش و یادگیری به پیست می روند. دربندسر که در 66 کیلومتری تهران و در شهر شمشک واقع شده است محیطی مناسب برای همه اسکی بازهای با تجربه و کم تجربه است. برای رسیدن به این منطقه می توان وارد جاده لواسانات شد و از محور لشکرک فشم گذر کرد و به دربندسر رفت.

هزینه بلیط برای آنها که قصد اسکی کردن ندارند ارزان تر است. این پیست بسیار مجهز است و امکانات تفریحی، رفاهی و آموزشی مناسب همه علاقه مندان به ورزش اسکی و تفریحات زمستانی و روزهای سرد و برفی را داراست. این پیست بین المللی است و چند دفعه ای میزبان رقابت های بین المللی اسکی بوده است. حتی در روزهای گرم سال هم می توان به این منطقه رفت و از هوای خنک و تفریحات و امکانات آن لذت برد. در ارزانترین سایت خرید تور اسکی می توان تجربه های متفاوتی را با هزینه های کمتر از سر گذراند.

تور اسکی-تورلیدر-tourlider-سایت تورلیدر

امکانات ورزشی دربندسر

پیست اسکی بدون امکانات رفاهی و تفریحی قابل استفاده نیست. مهم است که به راحتی بتوان از امکانات پیست بهره مند شد. برای تجهیز این پیست هزینه های زیادی صرف شده است. به همین دلیل هم هست که تعداد زیادی اسکی باز از همه نقاط کشور برای اسکی به این منطقه می آیند. این پیست به چند تله سیژ، یک تله کابین، یک تله اسکی بشقابی و دو دستگاه تله اسکی چکشی برای اسکی بازهای تازه کار مجهز شده است. پیست در زمان تاریک شدن هوا نورپردازی خوبی دارد و لذت را برای طرفداران این ورزش پر از هیجان بیشتر کرده است.

برای درست کردن پیست از پیست کوب و دستگاه برف ساز هم استفاده می شود که در روزهای غیر برفی هم بتوان برای اسکی به آنجا رفت. مدرسه اسکی این منطقه هم برای آنها که دوست دارند این ورزش را یاد بگیرند امکانات خوبی را فراهم دیده است. کار کردن با مربی های با تجربه و ماهر می تواند سرعت یادگیری را بالا ببرد. 25 درصد این فضا به تازه کارها، 50 درصد به پیشرفته ها و 25 درصد نیز به حرفه ای ها اختصاص دارد. در هر سطحی که باشید در معتبرترین سایت خرید تور اسکی می توانید اطلاعات دقیق تری را درباره تورهای اسکی به دست آورید.

امکانات رفاهی دربندسر

این پیست اسکی امکانات رفاهی بسیار خوبی دارد. علاوه بر امکانات ورزشی می توان به رستوران های این منطقه رفت و در هنگام تماشای مناظر برفی از خوردن غذاهای خوش مزه لذت بیشتری برد. یک رستوران چوبی با معماری خاص در این منطقه وجود دارد که می توان تجربه ای بسیار متفاوت را در گرمای داخل آن داشت. چند رستوران برای سلیقه های متفاوت در پیست ساخته شده اند که همواره پذیرای مهمانانی هستند که به هر دلیلی تصمیم گرفته اند اوقات خود را در آنجا بگذرانند.

برای آنها که دوست دارند شبی را در این منطقه سپری کنند نیز محل اقامت و هتلی در نظر گرفته شده است که نزدیک پیست است و امکانات بسیار خوبی را در خودش جای داده است. برای کرایه لباس و تجهیزات اسکی هم امکانات خوبی برای اسکی بازی های مبتدی و حرفه ای فراهم شده است. با ثبت نام در تور اسکی دیگر نگران هیچ چیز نباشید. با توجه به این که شما حرفه ای باشید یا مبتدی برنامه خوبی برای شما تهیه می شود که می توانید نهایت لذت را از آن ببرید.

سایت تورلیدر-تورلیدر-تور اسکی-tourlider

خرید تور و اطلاع از امکانات پیست اسکی

پیش از رفتن به پیست اسکی در داخل کشور یا خارج از ایران می توان اطلاعات لازم درباره پیست ها و امکاناتی را که در اختیارتان قرار می دهند به دست آورید. برای شرکت در کلاس های آموزشی می توانید اطلاعات کسب کنید. برای خرید اینترنتی بلیط همه پیست ها نیز می توانید اقدام کنید. اگر قصد اسکی در پیست های خارج از کشور مثل ترکیه را دارید، این امکان به راحتی برای شما ایجاد شده است. اسکی در پیست های متفاوت موجب می شود که بتوان هیجان بیشتری را تجربه کرد؛ هم با مناظر متفاوتی مواجه خواهید شد و هم می توانید از امکانات متفاوتی بهره ببرید. با سر زدن به سایت تورلیدر می توانید انواع پکیج هایی که برای تورهای اسکی تدارک دیده شده است مشاهده کنید و با توجه به زمان و بودجه ای که دارید دست به انتخاب بزنید.