اسکی کردن در میان کوه های هیجان انگیز ارزروم که یکی از مهم ترین مراکز ورزش های زمستانی در این کشور است دیگر مانند گذشته دست نیافتنی نیست. با ثبت نام در تور اسکی ارزروم می توان به این منطقه سفر کرد. درهای این پیست تنها زمستان به روی علاقه مندان باز نیست، بلکه مدت طولانی از سال که تعطیلات نوروز هم شامل آن می شود، این پیست پذیرای اسکی بازهایی از همه جای دنیا است. اگر از اسکی بازهایی هستید که پیست های داخل ایران دیگر جذابیتش را برایتان از دست داده است و دوست دارید هیجان اسکی را در کوهستان های دیگر هم تجربه کنید، ثبت نام در این تور را از دست ندهید و هر چه زودتر برنامه ریزی سفر خود را دست بگیرید.   

تور اسکی ارزروم-تورلیدر-اسکی-tourlider

مزایای پیست اسکی پالاندوکن

ترکیه به دلیل داشتن کوهستان های زیاد که در طولانی مدت برف خوبی هم دارند، یکی از بهترین مقاصد سفر برای تور اسکی است. پالاندوکن تنها یکی از این پیست ها است که به دلیل امکانات بسیار زیادی که برای اسکی بازها فراهم دیده است، در بین آنها محبوبیت فراوانی دارد. از مزایای این پیست می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • این پیست اسکی به شهر ارزروم نزدیک است و وسایل نقلیه عمومی از شهر تا پیست اسکی برای همگان در دسترس است.
  • این پیست تنها یک پیست اسکی نیست و امکان پرداخت به ورزش های زمستانی دیگر و همچنین گوش کردن به موسیقی زنده نیز در آن وجود دارد.
  • یک هتل در نزدیک پیست وجود دارد که امکانات بسیاری را برای بهترین پذیرایی از اسکی بازها در خود دارد.

به دلیل داشتن چند پیست متنوع برای همه اسکی بازها از جمله با تجربه ها و ناشی ها هیچ محدودیتی برای استفاده از اسکی ترکیه وجود ندارد. ضمن این که یکی از مهم ترین پیست های اسکی آزاد است که امکانات و تأسیسات مدرنی دارد که در بین اسکی بازها محبوبیت زیادی پیدا کرده است.  

اسکی ترکیه-tourlider-تور اسکی-تورلیدرَ

دیگر امکانات کوه پالاندوکن

تور اسکی پالاندوکن می تواند فقط شامل این ورزش نباشد. منطقه ای که به این پیست اختصاص داده شده است آنقدر بزرگ است که حدود 12 هزار نفر هم زمان می توانند در آن به اسکی مشغول باشند. اسکی تنها جاذبه این منطقه نیست و علاقه مندان می توانند از پرداختن به تفریحات و ورزش های کوهنوردی، پرواز با پاراگلایدر،  سورتمه سواری، تیوپ سواری و پینت بال نیز لذت ببرند. این پیست از نظر ایمنی و سلامت دارای استانداردهای جهانی است و اقدامات ویژه برای پیشگیری از بهمن در آن صورت گرفته است. در این پیست امکان اسکی در شب هم وجود دارد.

در زمان رزرو آنلاین می توانید به این نکته هم توجه داشته باشید که فقط 5 کیلومتر از بهترین بیمارستان شهر فاصله دارد. البته فاصله این پیست از خود شهر نیز دور نیست. پیش از هر اقدامی ممکن است برای مسافران این منطقه لازم باشد که درباره آن اطلاعات بیشتری به دست آورند. کمک از تورلیدر حرفه ای می تواند موجب آرامش خاطر افراد متقاضی اسکی در این منطقه باشد. وجود چنین کسی برای راهنمایی در طول سفر می تواند منجر به استفاده بهتر از فرصت و وقتی که مسافر در اختیارش دارد بشود.  

ورزش های دیگر تور اسکی ارزروم

تور اسکی پالاندوکن می تواند تنها به پرداختن به این ورزش ختم نشود. البته که این منطقه از بهترین پیست ها برای اسکی پرش، آلپاین، بیاتلون، اسکی ترکیبی، اسنوبرد، اسکی آزاد و اسکی استقامت محسوب می شود. شیب کوهستان اجازه اسکی پرش با ارتفاع بالا را به اسکی بازها می دهد تا بتوانند اوج هیجان را در این ورزش تجربه کنند. بیتالون هم که ترکیبی از اسکی و تیراندازی است در این پیست قابل انجام است. 

در این منطقه امکانات دیگری برای ورزش های زمستانی نیز فراهم شده است. امکانات لازم برای ورزش های سورلینگ، پاتیناژ سرعتی، هلی اسکی، هاکی روی یخ و پاتیناژ نیز در این منطقه وجود دارد. افرادی که دوست دارند در تور اسکی پالاندوکن شرکت کنند می توانند در دیگر بازی هایی که روی یخ انجام می شود هم شرکت کنند. پاتیناژ همراه با موسیقی و رقص هم اجرا می شود که تماشای آن خالی از لذت نیست.

گستردگی و بزرگی این پیست آنقدر است که برای اجرای ورزش هلی اسکی نیز گنجایش دارد. در این ورزش پر هیجان اسکی بازها برای شروع با هلی کوپتر به بالای قله کوه برده می شوند. هر آنچه اسکی بازهای خیلی حرفه ای، متوسط و حتی تازه کار و ناشی در این پیست نیاز دارند برای آنها در نظر گرفته شده است. در واقع، هر اسکی بازی در هر سطحی از این ورزش می تواند در تور اسکی پالاندوکن ثبت کند. حتی کسانی که اسکی باز نیستند می توانند از تماشای کوهستان پوشیده از برف از داخل اتاق گرم هتلشان لذت ببرند و آرامش کسب کنند.  

پیست اسکی پالاندوکن-تور اسکی-اسکی-tourlider-تورلیدر

چگونگی اقامت برای استفاده از پیست اسکی پالاندوکن

تور اسکی پالاندوکن برای اقامت مسافران از اقامتگاه هایی که در نزدیک پیست هستند یا از آنها که در شهر واقع شده اند استفاده می کند. گزینه های زیادی برای اقامت وجود دارد که با توجه به موقعیت مسافران می توان برای اقامت به آنها مراجعه کرد. برای بسیاری از اسکی بازها مهم است که محل اقامتشان به پیست نزدیک باشد که بتوانند وقت بیشتری را برای ورزش و لذت از آن صرف کنند. اما در عین حال، دور شدن از پیست این مزیت را به دنبال دارد که فرصت تماشای دیگر مناطق دیدنی شهر ارزروم را هم به دنبال خواهد داشت. رزرو ارزان از تورلیدر برای راهنمایی مسافران بهترین گزینه است.

با توجه به این که این پیست در بین پیست های اسکی معروف دنیا شناخته شده است، به طور حتم برای اقامت مسافران خود تمهیدات بسیاری را اندیشیده است. هتل ددمان یکی از پیشنهادهای اقامت است که با وجود چهار ستاره بودن دارای امکانات زیادی است. از جمله این امکانات می توان به مجهز بودن به مدرسه اسکی، سونا، ماساژ و سالن ورزشی اشاره کرد.

هتل های شهر ارزروم و انتخاب از میان تعداد زیادی اقامتگاه در این شهر گزینه های دیگری هستند که می تواند لذت سفر را دوچندان کنند.