انتخاب بهترین پیست های اسکی ترکیه از میان تعداد زیادی از کوهستان ها و پیست های این کشور کار ساده ای نیست. ترکیه کوه های بسیار زیبایی دارد که به دلیل اقلیم مناطق مختلف این کشور، در بسیاری از ماه های سال امکان اسکی در آنها وجود دارد. همین مسئله موجب شده است که هر ساله با شروع فصل سرما تعداد زیادی از علاقه مندان به این ورزش از همه دنیا خودشان را به یکی از این پیست ها برسانند و اوج هیجان را تجربه کنند.

یکی از بهترین راه حل ها برای صرفه جویی در زمان و هزینه ها استفاده از تور است. از آنجا که در تعطیلات نوروز همچنان امکان استفاده از تورهای اسکی وجود دارد، اسکی بازها در هر سطحی از حرفه ای، متوسط یا حتی تازه کار که باشند، می توانند برای ثبت نام اقدام کنند. اگر قصد سفر به کشور ترکیه برای اسکی را دارید، هر چه زودتر برای سفر خود برنامه ریزی کنید.

بهترین پیست های اسکی ترکیه-تورلیدر-اسکی
بهترین پیست های اسکی ترکیه-تورلیدر-اسکی

معرفی تعدادی از بهترین پیست های اسکی در کشور ترکیه

  • پالاندوکن به طور حتم در فهرست بهترین پیست های اسکی کشور ترکیه جای می گیرد. این پیست بزرگ امکانات بسیاری دارد و  متشکل از تعدادی پیست است. هزاران اسکی باز می توانند هم  زمان در آن به فعالیت مورد علاقه شان بپردازند. این پیست  در نزدیک شهر ارزروم ساخته شده است.
  • اولوداغ هم در همین فهرست جای می گیرد و در ناحیه مرمره قرار دارد. علاقه مندان به آلپاین و اسنوبورد می توانند در منطقه ای به وسعت 28 کیلومتر به اسکی مشغول شوند. امکانات بسیار خوبی از جمله وجود 16 بالابر برای جا به جا کردن اسکی بازها دارد. این پیست در استان بورسا واقع شده است.  
  • ساریکامیش هم با داشتن 2600 متر ارتفاع و 21 کیلومتر وسعت از درجه محبوبیت زیادی در بین اسکی بازها برخوردار است. کیفیت بالای برف و همچنین مجهز بودن پیست به امکاناتی مانند تعداد زیادی بالابر با ظرفیت های مختلف از جمله جذابیت های آن به شمار می روند. این پیست در 4 کیلومتری شهری به همین نام قرار دارد.
  • بولکار نیز در همین فهرست جای می گیرد و از آنجا که امکانات بسیار خوبی مانند خانه اسکی دارد، هر ساله پذیرای تعداد زیادی از اسکی بازها است. این پیست در 4 کیلومتری ارزنجان و در مسیر جاده اصلی واقع شده است.
  • دلیل محبوبیت داوراز همسایگی آن با آنتالیا است. علاوه بر ورزش اسکی علاقه مندان می توانند به ورزش های دیگر هم بپردازند. ضخامت بالای برف و طولانی بودن سرما در این کوهستان آن را به یکی از مراکز پرطرفدار بدل کرده است.  

در بالا به تعدادی از بهترین پیست های اسکی ترکیه اشاره شد. در ادامه نیز نام چند پیست دیگر برای آشنایی بیشتر علاقه مندان به این ورزش آورده شده است.

رزروارزان از تورلیدر- اسکی-ارزروم
رزروارزان از تورلیدر- اسکی-ارزروم

تعدادی دیگر از بهترین پیست های اسکی ترکیه

  • ارجیس از پیشرفته ترین پیست ها است. این پیست به یک باند فرودگاه مجهز است. طولانی بودن این پیست از دیگر مزایای آن است، ضمن این امکانات بسیار خوبی هم دارد. این پیست در قصیریه واقع شده است.  
  • پیست کارتپه در کوهی به همین نام و در میان جنگل های زیبای بلوط و فندوق واقع شده است. محلی مناسب برای خانواده هایی است که به اسکی علاقه مند هستند.
  • کارتالکایا از جمله پیست هایی است که شاید به دلیل واقع شدن بین استانبول و آنکارا طرفداران زیادی پیدا کرده است. احاطه شدن پیست با جنگل های کاج به آن چشم اندازی زیبایی داده است.
  • ساکلیکنت نیز در نزدیکی آنتالیا است و ماه های زیادی از سال برف دارد و اسکی در آن جریان دارد. وجود تعداد زیادی اقامتگاه کوهستانی در این مرکز یکی دیگر از جاذبه های آن به شمار می رود.

بوبی داغ و ایلقاز و یولاجتی از دیگر پیست های کشور ترکیه هستند که می توانند در فهرست بهترین ها قرار بگیرند. اسکی بازها به دلایل زیادی یک پیست را برای اسکی انتخاب می کنند. البته این دلایل برای افراد حرفه ای و غیر حرفه ای متفاوت است. آنها که به صورت حرفه ای اسکی می کنند ممکن است ارتفاع کوهستان و وسعت پیست و همچنین شیب کوه ها بیش از هر چیز دیگر برایشان اهمیت داشته باشد. اما غیر حرفه ای ممکن است بیشتر به چشم انداز اتاق اقامتگاه و دسترسی آن به مناطق دیگر بیندیشند.  

رزرو آنلاین- تورلیدر - اسکی
رزرو آنلاین- تورلیدر – اسکی

رزرو آنلاین پیست اسکی ترکیه

بعد از شناخت بهترین پیست های اسکی ترکیه نوبت به انتخاب از میان آنها می رسد. کمک از افراد با تجربه و کسانی که پیش از شما تجربه اسکی در پیست ها را داشته اند می تواند شما را در انتخاب بهتر راهنمایی کند. داشتن یک تورلیدر متخصص و با تجربه می تواند این مسیر را برای شما هموارتر کند تا بتوانید از سفر و اسکی خود لذت بیشتری ببرید. اگر اهل سفر باشید، به طور حتم می دانید که برای سفرهای تخصصی مانند سفر با هدف اسکی کمک نگرفتن از افراد متخصص نه تنها ممکن است ضررهای مالی را برای شما به دنبال داشته باشد، بلکه این امکان که زمان خود را از دست بدهید هم وجود دارد.

رزروارزان از تورلیدر

رزروارزان ازسایت تورلیدر برای رفتن به این سفر هیجان انگیز می تواند شما را در صرفه جویی در هزینه ها و زمان راهنمایی کند. وجود یک فرد با تجربه و کاربلد موجب دلگرمی شما در طول سفر خواهد بود. کسانی که کمتر تجربه سفر دارند، ممکن است هزینه کردن در این بخش را اضافه بدانند. اما کسی که تجربه سفر به پیست های خارج از کشور را داشته باشد، با مسائل و مشکلاتی که ممکن است در حین سفر پیش بیاید بیشتر آشنایی دارد. چنین فردی قدر همراهی یک فرد متخصص را بیشتر می داند.

یکی دیگر از مسائل مهم در چنین سفری اقامت و رزرو هتل است که می توانید به یک دغدغه مهم تبدیل شود. کمک از افراد متخصص می تواند بسیار مهم باشد. بیشتر پیست های اسکی در نزدیکی خود اقامتگاه دارند. اسکی باز بسته به امکاناتی که از محل اقامتش دارد می تواند دست به انتخاب بزند. قیمت محل های اقامتگاه با توجه به تعداد ستاره ها و امکاناتی که در اختیار مهمانان قرار می دهد تعیین می شود.   

0/5 (0 نظر)