تور اسکی در کشور همسایه و ترک زبان ما یکی از محبوب ترین تورهایی است که هر سال برقرار می شود. شاید برای آنها که ورزش اسکی را تا به حال تجربه نکرده باشند، جای سؤال باشد که چرا اسکی بازها حاضرند برای تجربه کوهستان و پیست های اسکی در نقاط مختلف هزینه کنند. به دلیل این که هر پیست امکانات خودش را برای علاقه مندان به این ورزش مهیج و لذت بخش فراهم دیده است و در میان آنها رقابت شدیدی برای جلب ورزشکاران این رشته وجود دارد.

کشور ترکیه پیست های اسکی بسیار زیبایی را در کوهستان های خود دارد که نه تنها ایرانی ها به دلیل نزدیکی آنها را برای تجربه انتخاب می کنند، بلکه از کشورهای اروپایی نیز مراجعه کنندگان بسیاری دارند. در ادامه درباره یکی از معروف ترین پیست ها اطلاعات بیشتری آورده شده است.

تور-اسکی-پالاندوکن-گروه-اسکی-ایران-تورلیدر
تور-اسکی-پالاندوکن-گروه-اسکی-ایران-تورلیدر

دلایل انتخاب پیست کوه پالاندوکن برای اسکی

به طور قطع، یکی از مراکز مهم هدف گردشگران برای تور اسکی کوهی است که با نام پالان دوکن آن را می شناسند. این پیست امکانات بسیار خوبی دارد و بسیار مجهز است. علاقه مندان به هر دو رشته اصلی اسکی که همان اسکی آلپاین و اسنوبورد هستند، بهترین فضا را در این پیست برای پرداختن به ورزش مورد علاقه شان در اختیار دارند. ارتفاع 2000 متری این کوه پوشیده از برف است و موقعیت بسیار مناسبی را برای تجربه های جدید اسکی بازان فراهم کرده است. البته بالاترین بخش این کوه بیشتر از 3176 متر از سطح دریا فاصله دارد.

این پیست در میان بلندترین و پرشیب ترین پیست های اسکی جهان واقع شده و در 7 کیلومتری جنوب غربی شهر ارزروم ساخته شده است. در این شهر پیست های دیگری مانند کونالکی و کاندیل لی نیز وجود دارد.

در زمان خرید از معتبرترین سایت خرید تور اسکی ممکن است برای اسکی بازهایی که برای اولین بار است به این منطقه سفر می کنند مهم باشد که بدانند این پیست قدمت زیادی دارد و کارش را از سال 1993 آغاز کرده است.

امکانات پیست برای اسکی بازان

پالاندوکن ملقب به طولانی ترین مسیر اسکی این کشور نیز هست. این پیست در واقع یک پیست معمولی نیست و شامل مجموعه ای از پیست های مختلف است که در مساحتی بسیار بزرگ ساخته شده اند. همین تنوع در ایجاد هیجان است که موجب جلب اسکی بازها به این منطقه شده است. در بین آنها می توان 7 مسیر اسکی برای افراد تازه کار مشاهده کرد. 8 پیست نیز برای افراد متوسط و حرفه ای در نظر گرفته شده است. 4 پیست طبیعی هم در بین آنها وجود دارد.

از امکانات آن می توان به وجود 10 تله سیژ اشاره کرد که برای جا به جا کردن راحت تر اسکی بازان به بالای کوه تعبیه شده اند. از دیگر امکانات این پیست می توان یک تله اسکی، دو بیبی لفت و یک آسانسور گوندول را نام برد. وجود شیب مساعد و طول مسیر کافی این پیست اسکی را در بین اسکی بازها محبوبیت بخشیده است.

معتبرترین-سایت-خرید-تور اسکی-تورلیدر-گروه-اسکی-ایران-

معتبرترین سایت خرید تور اسکی

فصل مناسب اسکی در این پیست

 تور اسکی به طور حتم تنها در زمستان برگزار نمی شود. شاید از نظر برخی پاسخ به این سؤال که فصل مناسب اسکی کدام است کار ساده ای باشد. اما برای اسکی بازهای حرفه ای مهم است که در چه بازه زمانی به جز زمستان می توانند از این ورزش لذت ببرند. طبق  تجربه اعلام شده است که بهترین زمان اسکی در پیست این کوهستان از اواخر ماه اکتبر تا اوایل ماه مه است. این تاریخ مطابق با تاریخ کشور ما به طور تقریبی مساوی با حدود اواخر ماه مهر تا اواخر ماه اردیبهشت می شود. به این ترتیب، برای بسیاری از اسکی بازهای ایرانی تعطیلات نوروز انتخاب بسیار مناسبی برای رفتن به این پیست خواهد بود.

از دیگر جاذبه های این پیست اسکی

 ممکن است پیش از خرید تور اسکی برای اسکی بازها و علاقه مندان به این ورزش مفرح جالب باشد که بدانند مجموعه مسیرهای این پیست در کل 28 کیلومتر محاسبه شده است. طولانی ترین و بلندترین مسیر این کوه نیز 12 کیلومتر است. کمترین مسیر اسکی در این کوه ۱.۱  کیلومتر اعلام شده است. اژدر و کاپیکایا بلندترین پیست های این کوهستان هستند و برای آنها که به دنبال مسیرهای اسکی طولانی می گردند، گزینه های بسیار ایده آلی به شمار می روند.
از دیگر مزایای اسکی در این منطقه کیفیت برف آن است. به دلیل ویژگی اقلیمی که این کوهستان دارد،بارش برف غباری دارد که امکان اسکی را در طول فصل و به صورت ادامه دار ایجاد می کند. میانگین دمای هوای این منطقه 5- تا 9- درجه است. تورلیدر میتواند اطلاعات بسیار خوب  تخصصی این منطقه را درباره این کوهستان در اختیار متقاضیان آن بگذارد.

Snow-Dora-palandoken-tourlider-com-iranskigroup-erzurum- (41)

معرفی محل اقامت برای اسکی بازهای این منطقه

هتل ددمان پلان دوکین ریزورت از در دسترس ترین اقامتگاه ها برای اسکی بازهای این منطقه است.برای گردشگران مهم است که رفت و آمد به اقامتگاهشان وقت زیادی از آنها نگیرد. این اقامتگاه در این منطقه شناخته شده است و اسکی بازها به دلیل قرار داشتن در نزدیکی پیست آن را انتخاب می کنند. اتاق های آن رو به کوهستان هستند و چشم اندازی فوق العاده دارند. ددمان به دلیل امکانات زیادی که برای ورزش اسکی دارد، همواره انتخاب بسیاری از اسکی بازها و گردشگران این منطقه است. مهم ترین ویژگی این اقامتگاه که با وجود سرمای بسیار زیاد منطقه برای مهمانان آن اهمیت دارد، مجهز بودن اتاق ها به وسایل گرمایشی است.

مراجعه به ارزانترین سایت خرید تور اسکی برای علاقه مندان به اسکی در این منطقه گزینه مناسبی است. آنها می توانند از تخفیف های خوبی در زمان خرید تور برخوردار شوند. این اقامتگاه امکانات بسیار خوبی دارد و دارای 4 ستاره است. هر گردشگری که نخواهد بنا به هر دلیلی در این اقامتگاه بماند، به احتمال قوی باید برای گرفتن اقامتگاه به شهر مراجعه کند. به این ترتیب، ممکن است مجبور باشد زمان زیادی را صرف رفت و آمد کند. گردشگر باید بتواند با اندیشیدن تمهیداتی هزینه های سفرش را مدیریت کند. انتخاب تور یکی از این راه حل ها به شمار می رود. در صورتی که خریدار نتواند مبلغ خرید تور را به صورت یکجا پرداخت کند، می تواند از خدمات تور اقساطی بهره مند شود.

0/5 (0 نظر)