انواع خدمات هتل برای همه مسافران اهمیت دارد. هر مسافری پیش از هر اقدامی به محل اقامتش فکر می کند. می توان محل اقامت را یکی از مسائلی دانست که گردشگران با آن سر و کار زیادی دارند و ممکن است حتی به یک معضل تبدیل شود. محل های اقامتی که مسافران می توانند در آنها به استراحت بپردازند و شب را به صبح برسانند دارای انواع و اقسام مختلفی هستند. البته نگاه مسافران هم به محل اقامت متفاوت است. برخی از آنها به محل اقامت تنها به عنوان محل خواب فکر می کنند و برخی دیگر انتظارات بیشتری از آن دارند. در صورتی که مسافران نخواهند برای دریافت خدمات از رزرو ارزان از تورلیدر استفاده کنند و خودشان اقدام به رزرو کنند، باید اطلاعات بیشتری درباره اقامتگاه ها داشته باشند.

انواع خدمات هتل-تورلیدر-رزروآنلاین-هتل-تور

هتل چیست؟

هر اقامتگاهی برای این که هتل نامیده شود، باید یک سری مشخصات داشته باشد. این نوع اقامتگاه دارای تعدادی اتاق، سالن غذاخوری و یک لابی است. در اتاق ها نیز امکاناتی برای استراحت و رفاه مسافران تأمین شده است. این امکانات تنوع بسیار زیادی دارند. کمترین امکاناتی که در یک چنین اقامتگاهی برای مسافران در نظر گرفته شده است که یک تختخواب است. سرویس بهداشتی و حمام و دیگر امکاناتی که در این نوع اقامتگاه وجود دارد می تواند به شکل های مختلفی ارائه شود. هر آنچه رفاه بیشتر مسافران را به همراه داشته باشد، امکان اضافه شدن آنها در اقامتگاه های مختلف وجود دارد و بر تعداد ستاره ها می افزاید.   

انواع خدمات هتل و سرویس هایی که در اتاق های آنها داده می شود، از تنوع بسیار وسیعی برخوردارند و البته تعداد زیادی از آنها هم توانسته اند در ارائه خدمات خلاقیت به خرج دهند تا بتوانند در میان رقبای خود عملکرد بهتری داشته باشند و مسافران اقامت در آنها را به بقیه ترجیح دهند.  

انواع سرویس در اقامتگاه ها

خدمات OR چیست؟

انواع سرویس اقامتگاه ها و شناخت آنها به مسافرانی که می خواهند خودشان اتاق رزرو کنند کمک بیشتری می کند. OR یکی از این سرویس ها است که مخفف اصطلاح Only Room است. این سرویس در واقع به معنای پرداخت هزینه ها بدون استفاده از سرویس همراه است. مسافر با انتخاب این سرویس تنها می تواند از اتاق استفاده کند و حق استفاده از سرویس صبحانه و وعده های غذایی دیگر را نخواهد داشت.  

خدمات BB چیست؟

BB نوع سرویس دیگری است که مخفف اصطلاح Bed & Breakfast است. یعنی مسافر علاوه بر این که از اتاق استفاده می کند، صبحانه را نیز در همان جا صرف می کند. خیلی از مسافران این سرویس را به بقیه ترجیح می دهند. 

خدمات HB چیست؟

HB سرویسی متفاوت از دو سرویس قبل و مخفف اصطلاح Half Board است. این سرویس علاوه بر اتاق و صبحانه دیگر وعده های غذایی شام و ناهار را هم شامل می شود. همه هتل ها امکان ارائه چنین سرویسی را ندارند. البته انتخاب این سرویس به زمان بندی حضور مسافران بستگی دارد.

خدمات FB چیست؟

FB سرویسی متفاوت از سه سرویس قبل و مخفف اصطلاح FULL Board است. این سرویس علاوه بر اتاق و صبحانه دیگر وعده های غذایی شام و ناهار را هم شامل می شود. همه هتل ها می توانند اگر چنین سرویسی را ارائه دهند، این نوع سرویس را ندارند، چه در برخی از مسیرها، مانند تور اسکی که وعده شام ​​را در بر می گیرد که این سرویس به زمان بندی مکان ها را می دهد. کند.

خدمات ALL چیست؟ 

ALL یکی از بهترین سرویس هایی است که در این نوع اقامتگاه ها به مسافران عرضه می شود. در این نوع سرویس نه تنها محل خواب و صبحانه و ناهار و شام به مسافران داده می شود، بلکه آنها می توانند از میان وعده ها نیز استفاده کنند. این میان وعده ها می تواند شامل خوراکی ها و نوشیدنی های متنوعی باشد. حتی برخی از اقامتگاه ها بخشی از امکانات خود مانند ماساژ و استخر و ورزش های آبی را برای مسافرانی که این سرویس را انتخاب کرده باشند در نظر می گیرند. در زمان رزرو آنلاین اقامتگاه آگاهی از این اطلاعات بسیار کارآمد است.  

رزرو آنلاین-هتل-تور-تورلیدر-رزروآنلاین

بهترین سرویسگاه های ساحلی

خدمات UALL چیست؟

 در مناطق و شهرهای مختلف از جمله شهرهای ساحلی انواع خدمات هتل متفاوت است. هر شهری با هر اقلیمی می تواند خدمات متفاوتی را به مسافرانش ارائه دهد. شهرهای ساحلی در همه دنیا طرفداران زیادی دارند. از جمله سرویس هایی که مخصوص اقامتگاه های این شهرها به شمار می رود UALL است. این سرویس شامل خدمات اتاق، صبحانه، ناهار، شام و میان وعده ها در همه ساعات شبانه روز می شود.

یعنی مسافران هیچ محدودیت زمانی در استفاده از این خدمات ندارند. مسلم است که همه اقامتگاه ها توان ارائه چنین خدماتی را ندارند و به دلیل بالا بودن هزینه های چنین خدماتی در هتل ارزان و با قیمت پایین قابل عرضه نیست. اقامتگاه هایی چنین سرویسی را ارائه می دهند که توان و تجهیزات لازم را داشته باشند.

 سرویس ها و انواع خدمات هتل که در آنها به مسافران داده می شود به اقامتگاه بستگی دارد. دو سرویسی که نام بردیم و شامل همه خدماتی بود که یک هتل می تواند در اختیار مسافرانش قرار دهد، به شکل های متفاوتی عرضه می شوند. حتی در برخی از هتل ها سرویس ها شبیه به هم هستند و تفاوت زیادی با هم ندارند.

هتل ارزان-تور-هتل-رزروآنلاین هتل

انواع اتاق ها در هتل

بسیاری از انواع خدمات تعیین کننده هستند. بخش زیادی از مردم در زمان انتخاب هتل توجه دقیقی به این امکانات می دهند و برایشان مهم است خدمات معادل هزینه ای که پرداخت می کنند. اتاق های اقامتگاه ها تنوع زیادی دارند و داشتن شناخت از آنها به انتخاب درست کمک می کند. داشتن اطلاعات مختصر درباره انواع اتاق ها در زمان رزرو هتل بسیار کمک کننده است. اتاق ها با توجه به مساحت، تعداد تخت ها و سرویس های غذایی و خوراکی که به ارائه دهنده می دهند، نام های می توانند باشند.

اتاق یک نفره که آن را با نام اختصاری SGL می شناسیم، به اتاقی گفته می شود که یک خواب تک نفره دارد و به سرویس بهداشتی و حمام مجهز است. اتاق دو نفره در هتل به دو شکل است. DBL که یک اتاق با یک تختخواب دو نفره است و دوقلو که یک اتاق با دو تخت یک نفره است. از جمله مسائلی که در زمان خرید تور باید به نوع اتاق دونفره توجه کنید.

اتاق سه نفره در اقامتگاه هم به شکل وجود دارد. تختخواب ها در این اتاق ها می توانند به شکل یک تختخواب دو نفره و یک تختخواب یک نفره و همچنین سه تختخواب تک نفره باشند. سایت تورلیدر می تواند در این زمینه کمک زیادی کند. برخی از اتاق ها نیز به شکل سوئیت هستند که یک اضافه برای تماشای تلویزیون دارند. تعداد تختخواب های موجود در سوئیت ها مختلف است و به محیط و فضای آن دارد. اتاق آپارتمان، اتاق استودیو، اتاق کابانا، اتاق فیستا و اتاق کانکتد از جمله اتاق های دیگر هستند که در هتل ها می توان به آنها دسترسی داشت و هر کدام از امکانات متفاوتی دارند.