انواع پیست اسکی در نزدیکی تهران از قدیم نه تنها برای پرداختن به این ورزش بوده اند، بلکه خانواده ها و افراد زیادی برای خوش گذرانی و دیدن مناظر زمستانی به این مکان ها سر می زدند. همه پیست های اسکی در کوهستان و مناطق با آب و هوای سرد واقع شده اند. درست است که بیشتر پیست ها در زمستان رونق زیادی دارند، اما در تابستان هم می توان برای چشیدن هوای خنک به آنجا سر زد.

رودبار قصران از مناطق نزدیک تهران است که سال ها پیش یک پیست اسکی در آن ساخته شده که موجب شده است به یک منطقه توریستی بدل شود. از اواخر پاییز که بارش های برف آغاز می شود تا فروردین ماه پیست باز می شود و پذیرای همه علاقه مندان به اسکی و برف زمستانی است. اسکی بازها بعد از مدتی اسکی در یک منطقه دوست دارند پیست خود را عوض کنند و تجربه های جدید داشته باشند. با ثبت نام در تور اسکی می توان به پیست های جدید حتی در خارج از کشور رفت و هیجان های بیشتری را تجربه کرد.  

پیست اسکی-تور اسکی-تور ارزان-TOURLIDER-تورلیدر

پیست اسکی در منطقه رودبار قصران

پیست اسکی در منطقه رودبار قصران یکی از پیست های بین المللی در نزدیکی تهران است که هم مورد توجه اسکی بازهای ایران و هم ورزشکارانی از دیگر کشورهای دنیا است. این پیست را می توان یکی از رقبای پیست دیزین به شمار آورد. آنها که نگاهشان به ورزش اسکی تفریحی است می توانند به جای دیزین به این پیست بروند. رودبار قصران در شمال شرق تهران قرار دارد و برای رسیدن به این منطقه باید وارد اتوبان شهید بابایی و بعد در ادامه وارد جاده لشگرک شوید. از آنجا به سمت فشم بروید و راهی میگون شوید.    

پیست شمشک بعد از دربندسر واقع شده است. این مسیر بهترین راه برای دستیابی به این پیست است. از دیزین هم به شمشک راه دارد که به دلیل بارش برف سنگین در بیشتر مواقع بسته است. مسیر جاده لشگرک تا این پیست حدود ۷۵ کیلومتر است. وجود برف موجب می شود که در بیش از یک ساعت و نیم بتوان با ماشین این مسیر را طی کرد. این پیست را می توان به چهار بخش تقسیم کرد که یکی از آنها مخصوص اسکی بازهای مبتدی است. آفتاب، مهتاب و شب سه بخش دیگر هستند که در میان آنها مهتاب از بقیه طولانی تر است. از امکانات پیست ها می توان به وجود دو تله سیژ و سه تله اسکی اشاره کرد. اگر دوست دارید در پیستی شبیه به این در کشور ترکیه اسکی کنید می توانید به وبسایت تورلیدر مراجعه کنید. 

اسکی در شب

یک پیست اسکی در این منطقه وجود دارد که نام شب را برایش انتخاب کرده اند. به دلیل این که امکانات لازم برای اسکی کردن در شب هنگام را دارد. این پیست مخاطبان خاص خودش را دارد و اولین جایی است که اسکی بازی در شب را در ایران به راه انداخت و در سال های اخیر تعداد بیشتری از ورزشکاران از اسکی در شب استقبال کرده اند. اسکی در شب طرفداران کمتری دارد و همین مسئله موجب می شود که پیست در آن زمان خلوت تر باشد. این پیست در طول روز باز نیست و فقط شب ها فعال است. نورپردازی این پیست در شب موجب شده است که بتوان تجربه ای متفاوت را در آن داشت. ساعت حضور در آن از ۶ بعد از ظهر تا ۱۰ شب است. 

تور اسکی-پیست اسکی-تور ارزان-TOURLIDER-تورلیدر

امکانات اقامتی منطقه

این پیست اسکی در نزدیکی تهران است و برخی از اسکی بازها ممکن است از شهرهای دیگر به این منطقه بیایند. حتی اسکی بازهای تهرانی و آنها که برای تفریح و گردش به این منطقه می آیند هم نیاز دارند در صورت لزوم جایی برای اقامت شبانه داشته باشند. این منطقه آب و هوای سردی دارد که حتی در تابستان هم باید با لباس گرم در آن حضور یافت. به دلیل بارش های زیاد برف در این منطقه اسکی بازها و دیگر افرادی که به هر قصدی می خواهند به آنجا بروند می توانند آب و هوا را از طریق سایت های معتبر چک کنند.

در این منطقه هتلی برای اقامت افراد در نظر گرفته شده است. هتل در نزدیکی پیست ساخته شده و در همه روزهای سال از مهمانان پذیرایی می کند. شلوغ ترین زمان این هتل روزهای سرد و برفی زمستان می شود که پیست باز است. هتل بارین و هتل میگون هم در فاصله ای کم از پیست قرار گرفته اند که می توانند انتخاب های خوبی برای اقامت باشند. هتل بارین با نام های اسکیمویی یا گل یخ هم شناخته می شود. برای رزرو آنلاین محل اقامت می توان به معتبرترین سایت خرید تور اسکی مراجعه کرد.

ارزانترین سایت خرید تور اسکی-پیست اسکی-تور اسکی-تور ارزان-TOURLIDER-تورلیدر

ثبت نام در تور اسکی

تعداد پیست اسکی در اطراف تهران ممکن است کم نباشد، اما ممکن است اسکی بازهای حرفه ای که سال های زیادی است در این پیست ها اسکی می کنند دیگر از آن لذتی نبرند. وقتی همه پیچ و خم ها را بشناسند و بارها در آن خود را به چالش کشیده باشند، لذت کمتری از ورزش خود خواهند برد. در موارد زیادی برخی از اسکی بازها سعی می کنند پیست های دیگر کشور را امتحان کنند. این مورد هم می تواند گزینه خوبی باشد. اما بهترین انتخاب برای اسکی بازهای حرفه ای اسکی کردن در پیست های خارج از کشور است. کشور ترکیه در همسایگی ما تعداد زیادی پیست دارد که از امکانات بسیار خوبی هم برخوردار هستند. برای اطلاع از آنها می توانید به ارزانترین سایت خرید تور اسکی سری بزنید.

اسکی بازهای با تجربه به طور حتم همه امکانات لازم برای پرداختن به این ورزش دشوار و مفرح را دارند. نیازی نیست برای تهیه لوازم دوباره هزینه کنند. در عوض می توانند رفتن به پیست های جدید را برای تجربه هیجان های بیشتر امتحان کنند. در سایت تورلیدر اطلاعات بسیار خوبی درباره پیست های کشور ترکیه درج شده است. ضمن این که تعداد زیادی تور با امکانات مختلف در آن وجود دارد که می توان با توجه به تاریخ و زمان و همچنین بودجه مورد نظر از میان آنها یکی را برای تجربه انتخاب کرد. از اواخر پاییز تا اوایل فصل بهار بیشتر پیست ها فعال هستند.