آشنایی با پیست های اسکی نزدیک استانبول برای آنها که قصد سفر به این شهر زیبا را دارند پیشنهاد مناسبی است. برخی از مسافران تنها برای تماشای مکان های دیدنی این شهر آن را برای سفر انتخاب می کنند. اما از آنجا که این شهر پیست های زیادی را در نزدیکی خود دارد، می تواند مقصد سفر کسانی که به ورزش های زمستانی علاقه مند هستند هم باشد. ترکیه کشوری است که در سال های اخیر توانسته است امکانات بسیار خوبی را برای گردشگران فراهم کند. یکی از جاذبه هایی که روی آن مانور خوبی داده است، پرداختن به ورزش های زمستانی است. اقلیم این کشور و وجود کوهستان های مرتفع این امکان را به آن داده است که در فصل های سرد سال میزبان تعداد زیادی از ورزشکاران باشد. برای استفاده بهتر از زمان در سفر به استانبول می توان در تور ثبت نام کرد.

پیست های اسکی نزدیک استانبول-تورلیدر-تور اسکی-TOURLIDER-رزرو آنلاین-ارزانترین سایت خرید تور اسکی

چرا استانبول برای اسکی مناسب است؟

پیست های اسکی نزدیک استانبول به خاطر دامنه های بلندی که در کوهستان های اطراف این شهر وجود دارد طرفداران زیادی دارند. مناظر زیبایی که در حین ورزش و بالا رفتن با تله کابین دیده می شوند بسیار تماشایی و کم نظیر هستند و شبیه آنها را در جای دیگری نمی توان دید. هر کوهی جذابیت های خاص خودش را برای تبدیل شدن به پیست دارد. ضمن این که آسان بودن دسترسی به محل نیز اهمیت زیادی دارد. برای رسیدن به برخی از پیست ها امکان استفاده از خودروی شخصی وجود دارد. حتی برای دست یافتن به برخی از آنها می توان از پروازهای داخلی استفاده کرد. 

استانبول را می توان یکی از محبوب ترین شهرهای ترکیه از نظر گردشگران دانست. چه خوب است که این شهر برای گردشگران خاص و علاقه مندان به ورزش نیز امکانات ویژه ای را فراهم دیده است. پیش از رفتن به هر پیست اسکی می توان امکاناتی که در آنها وجود دارد بررسی کرد و پیست مناسب با شرایط خود را از میان آنها انتخاب کرد.

معرفی پیست اولوداغ

شاید تعداد پیست های اسکی نزدیک استانبول زیاد نباشد، اما همه این پیست ها از امکانات بسیار خوبی برخوردار هستند. در میان آنها می توان پیست هایی با امکانات کم نظیر را هم یافت. برخی از پیست ها هم در شهرهایی نزدیک به این شهر واقع شده اند، اما دسترسی به آنها اصلاً سخت نیست. یکی از آنها شهر بورسا است که تا استانبول از نظر زمانی دو ساعت فاصله دارد. اولوداغ در این شهر می تواند یک انتخاب مناسب برای ورزش های زمستانی باشد. خود این شهر هم از مکان های دیدنی این کشور محسوب می شود. برای رفتن بورسا از استانبول هم می توان از خودروی شخصی استفاده کرد و هم امکان سوار شدن بر کشتی وجود دارد.

تهیه بلیط کشتی اصلاً کار سختی نیست و از طریق رزرو آنلاین هم می توان برای خرید اقدام کرد. مسافران این پیست باید این مسئله را مد نظر داشته باشند که در صورت سفر با کشتی باید فاصله بندر تا پیست را نیز طی کنند. چهار تله کابین برای رفتن به بالای کوه تعبیه شده است که دو خط از آنها ورزشکاران را تا ارتفاع 1630 متری می رسانند تا بتوانند اوج هیجان را تجربه کنند. این پیست حدود 20 کیلومتر است و ارتفاع برف در آن در اوج زمستان به 3 متر هم می رسد. بهترین زمان سفر به این پیست اواخر آذر تا اوایل فروردین است. تورلیدر متخصص به علاقه مندان خواهد گفت که می توانند در تعطیلات نوروز به این پیست بروند یا نه.

معتبرترین سایت خرید تور اسکی-TOURLIDER-تور اسکی-رزرو آنلاین-اولوداغ-پیست اسکی

معرفی پیست کاراتپه

کاراتپه پیستی است که در شهر استانبول واقع شده است و سالانه علاقه مندان زیادی برای ورزش آن را انتخاب می کنند. این پیست به دلیل امکانات بسیار خوبی که دارد قابلیت این را دارد که به پاتوق علاقه مندان به ورزش های زمستانی تبدیل شود. این پیست را در دسته پیست های اسکی نزدیک استانبول قرار می دهند که در میان ناحیه زیبای ایزمیت و آداپازاری واقع شده است. این پیست در فاصله 110 کیلومتری شهر ساخته شده است و دسترسی و رفت و آمد به آن ساده است. درختان بلوط و فندق موجود در مسیر پیست در ارتفاع 1650 متری از جاذبه های آن محسوب می شوند. به طور حتم، مناظری که می توان در این کوهستان به تماشا نشست، در پیست های دیگر پیدا نخواهند شد. اسکی در این پیست از اواسط دی ماه آغاز می شود و تا اسفند ماه ادامه پیدا می کند. ارتفاع برف در این کوهستان گاهی به 2 متر هم می رسد.

با مراجعه به معتبرترین سایت خرید تور اسکی خواهید فهمید که در آنجا در مجموع 21 پیست وجود دارد که هر کدام دارای امکانات ویژه برای علاقه مندان به ورزش های زمستانی در هر سطحی هستند. طول منطقه پیست 17 کیلومتر است و این ظرفیت را دارد که حدود سه هزار نفر هم زمان در آن به تفریح و فعالیت ورزشی بپردازند. لازم نیست حتماً حرفه ای باشید که بتوانید از این پیست لذت ببرید. مسیرهای متفاوتی برای همه علاقه مندان در نظر گرفته شده است. برای رسیدن به پیست از استانبول به دو ساعت رانندگی نیاز است.

ارزانترین سایت خرید تور اسکی-تور اسکی-تورلیدر-TOURLIDER

رزرو آنلاین پیست اسکی نزدیک استانبول

ارجیس، الماداغ و کارتالکایا از دیگر پیست های اسکی نزدیک استانبول هستند. هر کدام از این پیست ها امکانات خاص خود را دارند و البته مهم ترین مسئله درباره آنها این است که دسترسی از استانبول به همه آنها ساده است. به طور قطع، در تمام سه ماه فصل زمستان این پیست ها قابل استفاده هستند. اما برخی از آنها به دلایل جنس برف و میزان بارش ماه های طولانی می توانند به علاقه مندان خدمات ارائه دهند.

بعضی از پیست ها کار خود را از فصل پاییز آغاز می کنند و تا فصل بهار همچنان برف مناسب را دارند. برای انتخاب پیست مناسب می توان از افراد متخصص که در این باره اطلاعات بیشتری دارند کمک گرفت. برای رزرو سفرهای مناسب در تعطیلات نوروز که بتوان در آنها به ورزش مورد علاقه زمستانی خود نیز بپردازید، به ارزانترین سایت خرید تور اسکی مراجعه کنید. سفرهای ارزان که امکانات خاصی داشته باشند، طرفداران بیشتری دارند و زودتر هم امکان ثبت نام در آنها به پایان می رسد.