دیدنی ها و مناطق گردشگری قشم برای بسیاری از گردشگران ناشناخته هستند. هنوز هم تعداد زیادی از گردشگران این جزیره بزرگ و دوست داشتنی و با طبیعت زیبا فقط برای خرید آن را انتخاب می کنند. حتی ممکن است برخی از مسافران و مهمانان این شهر بعد از سفر متوجه شوند که این جزیره علاوه بر مراکز خرید بزرگ و پاساژهای متعددی که دارد، از طبیعت تماشایی نیز برخوردار است. این که قشم جزء مناطق آزاد در کشور است، موجب شده است که به جایی برای خرید کردن تبدیل شود. اما دیگر دیدنی های این جزیره نباید از دید گردشگران دور بماند. در سال های اخیر جزیره قشم پذیرای مهمانان بیشتری از در فصول مختلف سال از همه نقاط کشور بوده است که به بهانه های گوناگون این جزیره را برگزیده اند. با خرید تور از سایت تورلیدر می توانید سفری مفیدتر و به صرفه تر را به جزیره قشم تجربه کنید.

دیدنی ها و مناطق گردشگری قشم-تورلیدر-tourlider-رزرو آنلاین

راههای سفر به قشم

پیش از این که درباره دیدنی ها و مناطق گردشگری قشم اطلاعاتی به دست آورید، خوب است که درباره این که چطور می توانید خودتان را به این جزیره در دریای خلیج فارس برسانید بیشتر بدانید. برای این که بتوانید به منطقه آزاد قشم بروید، می توانید سوار هواپیما شوید و بعد مستقیم در این جزیره فرود بیایید. البته این تنها راه دست یافتن به این جزیره نیست. از طریق جاده های زمینی هم امکان دسترسی به قشم وجود دارد. به این ترتیب که ابتدا باید با اتوبوس به بندرعباس بروید. از اسکله ها می توانید سوار بر شناورهایی شوید که شما را به قشم می برند.

به غیر از اتوبوس یک خط راه آهن هم برای بندرعباس وجود دارد که سوار شدن بر قطار می تواند سفری با لذت بیشتر را برای شما رقم بزند. هزینه سفر به این جزیره با هواپیما کمی بالاتر می رود. با سفر زمینی به این جزیره هم می توانید سفرتان را پرهیجان تر کنید و هم در هزینه ها صرفه جویی کنید.

معرفی دیدنی ها و مناطق گردشگری قشم

دیدنی ها و مناطق گردشگری قشم محدود به مراکز خرید آن نیست. طبیعت این جزیره در طول زمان مناطقی را ایجاد کرده است که در هر جایی موفق به دیدن آنها نخواهید شد. از جمله این دیدنی های طبیعی می توان به دره ستاره ها اشاره کرد که مجموعه ای از کوه ها، دره ها و صخره هایی می شود که در کنار هم منطقه ای کم نظیر و بسیار تماشایی را ایجاد کرده اند. مردم بومی اعتقاد دارند که این دره بر اثر برخورد یک ستاره به صخره تشکیل شده است. جزایر ناز از دیگر دیدنی های قشم است که در واقع سه تا صخره هستند که به زیبایی در دریا جای گرفته اند و شکل جزیره را دارند. تنگه چاهکوه هم در شمار مکان های دیدنی قشم قرار دارد. این تنگه در میان همه دیدنی های این جزیره از جذابیت خاصی در میان گردشگران برخوردار است. هتل و محل های اقامت در قشم بیشتر در منطقه آزاد آن واقع شده اند.

جنگل حرا یکی دیگر از دیدنی ها و مناطق گردشگری قشم است که نیاز به زمان بیشتری در مقایسه با دیگر دیدنی ها دارد. سوار بر قایق شدن و گشت زدن در میان درختان این منطقه و پرنده هایی که در این گشت و گذار می توان دید کم نظیر هستند. غار خربس قشم، غار نمکدان قشم، سد گوران قشم، دره تندیس های قشم و پارک کروکودیل از دیگر مکان هایی هستند که در قشم می توانید برای دیدن آنها وقت بگذارید. بهترین زمان برای سفر به قشم به دلیل گرم بودن هوای این منطقه فصل سرما است که از دمای هوا کاسته شده است. البته در زمان هایی که هوا خنک است، این منطقه بسیار شلوغ است. اما در فصل های گرم سال گردشگران کمتری این منطقه را برای سفر انتخاب می کنند.

بهترین زمان برای سفر به قشم-تورلیدر-tourlider-رزرو آنلاین

خرید کردن در قشم

قشم به دو قسمت منطقه آزاد و منطقه بومی تقسیم می شود. مراکز خرید قشم در منطقه آزاد آن واقع شده اند. پاساژهای بزرگی از قدیم در این منطقه بوده اند که روز به روز بر تعداد آنها افزوده شده است. منطقه آزاد قشم که البته بخش کمی را به خود اختصاص داده است، پر از مراکز خرید متنوع است. در آنها می توان مدل های جدید لباس، کیف و کفش را پیدا کرد. در فصل هایی از سال تخفیف هم برای بسیاری از اجناس در نظر گرفته شده است. گردشگران می توانند با اطلاع از آنها از خریدهای خود سود بیشتری ببرند.

در مراکز خرید این منطقه قیمت های بسیاری از اجناس پایین تر تعیین شده اند و در آنها می توان لباس برند هم تهیه کرد. حتی می توان برندهای معروف را هم در میان فروشگاه های این مراکز پیدا کرد. به جای این که زمان بگذارید و برای خرید به دبی یا کشور ترکیه بروید، می توانید با سفری کم خرج تر خریدتان را از مراکز این منطقه انجام دهید.

بهترین غذاهای قشم-تورلیدر-tourlider

بهترین غذاهای قشم

دیدار از دیدنی ها و مناطق گردشگری قشم بدون چشیدن طعم غذاهای این جزیره کامل نخواهد شد. غذاهای دریایی این منطقه طرفداران زیادی هم در بین محلی ها و هم در بین گردشگران دارند. ماهی ها به شکل های مختلفی طبخ می شوند و یکی از خوش مزه ترین شکل آنها ماهی برشته است. زیبون قشم، کلمبا، موفلک، هواری مخصوص قشم و پودینی کوسه یا سفره ماهی فهرستی از خوش مزه ترین غذاهای قشم به شمار می روند. غذاهایی مثل عنکاس (ماهی مرکب)، نان توموشی، برنج دیشو و هواری چکو میگ (پلو بچه میگو) را نیز می توان به علاقه مندان به غذاهای دریایی و کسانی که دوست دارند طعم های جدید را امتحان کنند توصیه کرد.

رستوران های زیادی در این جزیره وجود دارند. علاوه بر غذاهای محلی می توان در بین آنها غذاهای ایرانی دیگر را مطابق با میل خودتان پیدا کنید. شاید بتوان برخی از رستوران های این منطقه را نیز در دسته دیدنی ها و مناطق گردشگری قشم این جزیره قرار داد. رستوران قلعه، رستوران خاله، رستوران نعیم، رستوران الوند و کباب بز و شاورما از جمله رستوران هایی هستند که می توانید خوردن غذا در آنجا را در میان گشت و گذارهای خود امتحان کنید.