مراکز خرید شهر استانبول طرفداران زیادی دارند و در هر فصلی از سال جنب و جوش خاصی در آنها برپاست. بسیاری از گردشگران عاشق خرید تنها برای سر زدن به مراکز خرید آن به این شهر سفر می کنند. در میان این مراکز که از تنوع زیادی برخوردار هستند هم می توان بازارهای سنتی را مشاهده کرد و هم مجتمع های تجاری با معماری های نوین در میان آنها یافت می شود. در واقع، همه آنها که می خواهند به قصد خرید پا به استانبول بگذارند، به طور حتم می توانند مکان باب سلیقه خود را در آن پیدا کنند. هر مسافری پیش از هر اقدامی باید محل اقامت خود را طوری انتخاب کند که به مراکز خرید نزدیک باشد تا مجبور نباشد زمان زیادی را صرف رفت و آمد کند و از وقت خود بهترین استفاده را ببرد. ثبت نام در تور یکی از راه حل های عالی برای دست یافتن به یک برنامه ریزی فوق العاده در سفر به استانبول است.

مراکز خرید شهر استانبول-استانبول-خرید-تورلیدر-TOURLIDER

از بازارهای سنتی تا مراکز تجاری مدرن

بهتر است آنها که قصد دارند هزینه زیادی را صرف خرید در این شهر کنند، فهرستی از مراکز خرید شهر استانبول را داشته باشند. در درجه اول مهم است که خریداران و گردشگران به دنبال چه چیزی هستند. اگر می خواهند به سراغ کیف و کفش و لباس مارک بروند، باید به مراکز خرید مدرن سر بزنند و اگر به دنبال صنایع دستی و سوغاتی هستند، بهتر است به سراغ بازارهای سنتی و محلی بروند. در هر صورت، برای این که گردشگران بتوانند از وقت خود به صورت مفید استفاده کنند به برنامه ریزی دقیق و همچنین فهرستی از این مراکز با نشانی آنها نیاز دارند. مراکز خرید و بازارها در یک جا نیستند و در نقاط مختلفی از شهر واقع شده اند.

در زمان رزرو آنلاین محل اقامت می توان درباره بازارها و مراکز تجاری اطلاعات بیشتری کسب کرد. بازارهای سنتی جاذبه های خاص خودشان را برای گردشگران دارند و برای آنها که به دنبال تجربه های ناب ترند ایده های بهتری هستند.  

تجربه خرید از این شهر نشان داده است که می توان اجناس برند و اصل را با قیمت مناسب در مراکز خرید این شهر پیدا کرد، به شرط این که برای پیدا کردن آنها زمان کافی گذاشته شود. در این مراکز می توان تولیداتی را از همه دنیا و البته خود این کشور یافت. در ادامه چند مرکز خرید در این شهر معرفی شده اند.

 ارزان ترین مراکز خرید شهر استانبول

از مراکز خرید شهر استانبول می توان فروم را نام برد. یکی از مراکز خرید در استانبول که تنوع کالای بسیاری دارد، همین مرکز خرید است. آنها که بتوانند در زمان حراج به یکی از آنها سر بزنند، می توانند اجناس با کیفیت را با قیمت پایین خریداری کنند.

اوتلت اولویوم استانبول از آن مراکزی است که فصل هایی از سال اجناس را با تخفیف ارائه می کند. یک مرکز تجاری بزرگ و مجهز که علاقه مندان به این نوع پاساژها می توانند وقت زیادی را در آنجا صرف خرید، بازی بولینگ و سینما و شهربازی کنند.  

مرکز خرید کانیون مال را می توان از مراکز ارزان به شمار آورد. این مرکز متشکل از ۱۶۰ فروشگاه و قسمتی از یک برج سی طبقه است. به همین دلیل هم جمعیت زیادی در آن در حال رفت و آمد هستند که خود می تواند یکی از جاذبه های این مرکز باشد.

فستیوال خرید-TOURLIDER-خرید-تورلیدر-رزرو آنلاین

بهترین مراکز خرید شهر استانبول

از بهترین مراکز خرید شهر استانبول می توان به آکمرکز اشاره کرد. این مرکز خرید نه تنها در کشور ترکیه بلکه در اروپا شهرت دارد و از تنوع بالایی از محصولات برخوردار است. مارک های معروف دنیا را می توانید در فروشگاه های این مرکز پیدا کنید.  

مال آف را هم می توان در فهرست بهترین مراکز خرید استانبول قرار داد. مرکز خریدی زیبا و بسیار مدرن که انواع محصولات در آن یافت می شود. دارای شانزده سالن سینما که بزرگ ترین شهربازی سرپوشیده استانبول را نیز در خود جای داده است. اگر هتل اقامت گردشگران به این مرکز نزدیک باشد، می توانند از امکانات بی نظیر آن بیشتر سود ببرند.  

مرکز خرید وادی از آن مراکز خریدی است که می توان در آن تور خرید اجرا کرد. زیرا نه تنها گردشگران با یک مرکز مدرن سر و کار دارند که انواع محصولات در آن قابل خرید است، بلکه چشم انداز زیبایی نیز به جنگل بلگراد دارد.

مرکز خرید کاپیتول را نیز می توان در فهرست بهترین مراکز خرید این شهر جای داد. از آنجا که این مرکز اولین مرکز خرید مدرن در منطقه اسکودار و بخش آسیایی کشور ترکیه است، می تواند برای برگزاری فستیوال خرید گزینه مناسبی باشد. هر آنچه خریداران و گردشگران نیاز دارند، به طور حتم می توانند در این مرکز خرید بیابند.

تور خرید-تورلیدر-خرید ارزان-TOURLIDER

زمان خرید از استانبول

برای داشتن خرید موفق نه تنها شناخت مراکز خرید شهر استانبول مهم است، بلکه انتخاب زمان نیز اهمیت دارد. روزهای نزدیک به سال نو میلادی را می توان یکی از بهترین زمان های خرید دانست. در اعیاد مذهبی مانند عید قربان و عید فطر هم خرید از مراکز بزرگ می تواند به صرفه تر باشد. گردشگران استانبول می توانند پیش از هر اقدامی برای مشورت از تورلیدر کمک بگیرند.

حراج های فصلی یکی دیگر از بهترین زمان ها برای خرید کردن از مراکز این شهر است. آف های زیادی در این فصل ها شامل اجناس می شود که باید برای پیدا کردن طرح و رنگ و اندازه مورد نظر خود در میان آنها زمان صرف کرد. اوج آف های زمستانی در این شهر اواخر فروردین ماه است. با شروع روزهای هر فصل فروش های ویژه نیز آغاز می شود. در موقع رزرو ارزان از تورلیدر می توان درباره فستیوال ها نیز پرسش کرد و برای خرید و سفر در آن زمان ها اقدام کرد. تاریخ فستیوال ها در سال های مختلف با هم فرق دارد و در هر سال به طور جداگانه اطلاع رسانی می شود. تعداد روزهای حراج بین ۱۰ تا ۱۴ روز است. قیمت ها در این روزها به طور قابل توجهی کاهش می یابند و فرصت بسیار مناسبی برای خرید است که نباید آن را از دست داد.