پیست های اسکی تهران

پیست های اسکی تهران برای آنها که به این ورزش علاقه زیادی دارند امکانات بسیار خوبی را فراهم دیده اند. در واقع، یکی از تفریحات زمستانی اهالی شهر تهران، به خصوص آنها که در شمال شهر زندگی می کنند، پرداختن به این ورزش مفرح و هیجان انگیز است. برخی از این پیست ها در داخل شهر هستند و برای دست یافتن به برخی از آنها باید زمان بیشتری صرف شود. تعداد تله کابین ها و تله سیژها و همچنین ظرفیت پذیرش پیست و حتی دوره های آموزشی که در این پیست ها برگزار می شوند، می توانند در انتخاب آنها مؤثر باشند. شاید برای آنها که می خواهند از شهرهای دیگر خودشان را به این پیست ها برسانند و ورزش و تفریح را در آنها تجربه کنند، استفاده و ثبت نام در تور گزینه مناسبی باشد.َ

پیست های اسکی تهران-تورلیدر-تور اسکی-TOURLIDER

معرفی پیست های تهران

همه پیست های اسکی تهران دارای امکانات خوبی هستند و طرفداران این ورزش با توجه به سابقه ای که در آن دارند به هر کدام از آنها مراجعه می کنند. البته دسترسی پیست نیز اهمیت زیادی دارد. هر کسی در هر نقطه ای از شهر که باشد ترجیح می دهد پیستی را انتخاب کند که در زمان کمتری بتواند خودش را به آنجا برساند. از معروف ترین پیست های تهران می توان به پیست های توچال، دیزین، آبعلی، شمشک و دربندسر اشاره کرد. پیست اسکی خور نزدیک سد کرج هم در دسته پیست های نزدیک تهران جای می گیرد که برخی منابع آن را از قدیمی ترین پیست های نزدیک تهران معرفی کرده اند.

بسته به وضعیت آب و هوا پیست های شهر تهران به طور معمول حدود چهار تا پنج ماه از سال پوشیده از برف هستند. در نزدیکی آنها هتل برای اقامت هم وجود دارد تا آنها که تمایل به شبمانی در فضا را دارند بتوانند از این امکان استفاده کنند. بیشتر این پیست تنها مخصوص افراد حرفه ای نیستند و امکاناتی هم برای خانواده هایی که دوست دارند تنها از بارش برف لذت ببرند در آنها فراهم دیده شده است.  

پیست اسکی توچال

توچال یکی از پرطرفدارترین و در واقع نزدیک ترین پیست های اسکی تهران است. برای دسترسی به آن تله کابین هایی در مسیر مهیا شده است که نه تنها در داخل آنها می توان چشم انداز زیبایی از کوهستان را تماشا کرد، بلکه در بالای کوه می توان نمای زیبایی از شهر تهران را دید. تله کابین از ایستگاه یک تا ایستگاه هفت بالا می رود و بالاترین ارتفاعی که می توان در این پیست تجربه کرد ۳۶۸۰ متر است. البته امکان توقف در ایستگاه های پایین تر برای لذت بردن از تفریحات دیگر وجود دارد.

این پیست به دلیل داشتن شیب خوب و برخوردار بودن از استانداردهای جهانی سالانه پذیرای تعداد زیادی اسکی باز از شهرهای دور و نزدیک کشور است. یکی دیگر از جذابیت های آن دسترسی آسان از بالای پیست به قله توچال است. تورلیدر و مربی اسکی برای آنها که با محیط آشنایی ندارند در این مکان وجود دارد.

پیست اسکی توچال-تورلیدر-تور اسکی-TOURLIDER

پیست آبعلی

پیست اسکی ابعلی یکی دیگر از پیست های تهران است. این پیست نه تنها در بین حرفه ای ها بلکه در میان خانواده ها نیز بسیار محبوب است. این پیست در جاده هراز واقع شده است و دسترسی به آن به اندازه پیست توچال ساده نیست. به دلیل واقع شده در منطقه ای سردسیر و کوهستانی، در روزهای سرد تعداد زیادی از طرفداران برف برای گشت و گذار و تفریح به این پیست می روند. قدمت این پیست به سال ها قبل بر می گردد و بالاترین ارتفاعی که می توان در آن تجربه کرد ۲۶۵۰ متر است. وجود تله کابین، تله سیژ و تله اسکی برای بالا بردن گردشگران منطقه به ارتفاع بالا یکی از امکانات آن به شمار می رود. تیوب سواری از تفریحات محبوب این پیست است.

امکان رزرو آنلاین برای تهیه بلیط های تله کابین و پیست برای همه طرفداران و ورزشکاران وجود دارد. وجود رستوران ها و تفریحات این منطقه موجب شده است که جمعیت بسیاری از شهر تهران و شهرهای شمالی برای وقت گذرانی به آنجا مراجعه کنند.  

پیست اسکی دیزین

دیزین از پیست های اسکی تهران است که حرفه ای ها بیشتر ترجیح می دهند برای اسکی به این منطقه بروند. این پیست در جاده چالوس واقع شده است و برای دسترسی به آن باید از تهران خارج شد. این پیست اولین پیستی است که مجوزهای لازم برای برگزاری مسابقه های جهانی را داراست. شیب مناسب و طول استاندارد مسیر از جاذبه های این پیست هستند و به همین دلیل است که اسکی بازهای حرفه ای برای اسکی این پیست را انتخاب می کنند.  

رزرو ارزان از تورلیدر برای آنها که دوست دارند اسکی را در ارتفاع بالای ۳۵۷۰ متری تجربه کنند میسر شده است. این پیست بسیار بزرگ است و ظرفیت بالایی دارد و در مجموع دارای ۲۳ پیست است. در تابستان ها نیز امکان اسکی روی چمن برای علاقه مندان به این ورزش وجود دارد.   

پیست اسکی-تورلیدر-تور اسکی-TOURLIDER

پیست اسکی شمشک

شمشک از پیست های اسکی تهران است که در جاده اوشان فشم و نزدیکی شهر شمشک قرار دارد که برای رسیدن به آن باید از شهر تهران خارج شد. این پیست هم مانند دیزین جایی است که اسکی بازهای حرفه ای اسکی در آن را به بقیه پیست های نزدیک تهران ترجیح می دهند. شیب مناسب و برخورداری از استانداردهای جهانی آن را در میان اسکی بازهای قدیمی محبوب کرده است. بالاترین ارتفاعی که اسکی بازها در آن تجربه می کنند ۳۰۵۰ متر است. این پیست در مجموع دارای چهار پیست است که امکان اسکی کردن برای افراد مبتدی هم در پیست وجود دارد.

پیست اسکی دربندسر

دربندسر هم از پیست های اسکی تهران محسوب می شود که در رودبار قصران واقع شده است. ارتفاع این پیست به ۳۰۵۰ متر  می رسد و امکانات خوبی برای اسکی بازها دارد. این پیست دارای چند تله سیژ است که اسکی بازها می توانند برای رساندن خودشان به بالا از آن استفاده کنند. برای اسکی بازهای حرفه ای که دوست دارند به ارتفاع بالاتر بروند تله کابین در محل فراهم شده است. برای آنها که تازه وارد این ورزش شده اند نیز لاین مخصوص گذاشته شده است تا بتوانند در آنجا به تمرین بپردازند. البته امکان استفاده از مدرسه اسکی هم برای همه وجود دارد.