مراکز خرید شهر ارزروم از جمله مهم ترین دیدنی های این شهر محسوب می شوند. بسیاری از گردشگرانی که به کشور ترکیه سفر می کنند، قصد خرید از مراکز و فروشگاه های بزرگ و مدرن آن را دارند. وان و استانبول از شهرهایی هستند که بیشتر علاقه مندان به خرید به آنها سفر می کنند. کشور ترکیه که در سال های اخیر توانسته است در صنعت گردشگری پیشرفت های قابل توجهی داشته باشد، مراکز خرید زیادی در همه شهرهای توریستی خود دارد. ارزروم شهری است که در شرق ترکیه واقع شده و به دلیل مجهز بودن به پیست اسکی و امکانات بسیار برای ورزش های زمستانی هر ساله در ماه های سرد سال پذیرای تعداد زیادی از علاقه مندان به این ورزش ها است. اما این شهر دیدنی های دیگر هم دارد و دارای مراکز خریدی است که می تواند سفر گردشگران را برایشان جذاب تر کند. برای سفر به این شهر می توانید در تورلیدر ثبت نام کنید.

مراکز خرید شهر ارزروم-تورلیدر-سایت تورلیدر-tourlider

معرفی مراکز خرید شهر ارزروم

برای خرید پوشاک و کیف و کفش می توانید به راحتی روی مراکز خرید شهر ارزروم حساب کنید. ممکن است که این مراکز خرید از نظر برندینگ و شهرت به پای مراکز خرید شهر استانبول نرسند، اما به اندازه خودشان امکانات دارند و در میان آنها می توان فروشگاه دلخواه خود را پیدا کرد. این مراکز عبارت اند از: 

  • فروم از جمله مراکز خرید زنجیره ای است که شعبه های زیادی در شهرهای مختلف این کشور دارد. پیدا کردن لباس ها و کفش های با برند مشهور کشور ترکیه و تولیداتی از همه دنیا در این مرکز خرید کار سختی نیست. این مرکز خرید قدیمی است که علاوه بر خرید برای استفاده از فود کورت و مراکز تفریحی هم می توان به آن مراجعه کرد.
  • پالریوم یکی دیگر از مراکز خرید شهر ارزروم است که محلی است و بیشتر اهالی و بومیان خود شهر برای خرید به سراغ آن می روند. اما با توجه به امکاناتی که دارد سر زدن به آن نیز خالی از لطف نیست. شاید بتوان در آن اجناس با قیمت مناسب و ارزان یافت.

اما بزرگترین مرکز خرید این شهر الیسوریس نام دارد که آن را با نام ام ان جی (MNG) می شناسند. این مرکز مدرن ترین و البته بهترین مرکز خرید این شهر به شمار می رود. خوب است که پیش از سفر درباره آن اطلاعات بیشتری به دست آورید. این که در هر مرکز خریدی می توان چه اجناسی را پیدا کرد، می تواند به خریداران در زمان خرید کمک کند تا بتوانند از زمان خود استفاده مفیدتری داشته باشند.    

بزرگترین مرکز خرید شرق ترکیه-tourlider-سایت تورلیدر-خرید ارزروم

MNG بزرگترین مرکز خرید شرق ترکیه

گفتیم که ام ان جی یکی از بزرگ ترین مراکز خرید شهر ارزروم است. این مرکز خرید وسیع ترین مرکز خرید در ناحیه آناتولی به شمار می رود. افتتاح آن به سال 2017 بر می گردد و در آغاز دارای 175 فروشگاه بود. علاوه بر فروشگاه دارای پارکینگ، مرکز بازی و سینما نیز هست. ویژگی های زیادی موجب شده است که این مرکز برای برگزاری تور خرید مناسب باشد.

این مرکز خرید اجناس جدید را به فروش می رساند و علاقه مندان به خرید از کشور ترکیه به طور حتم می توانند لباس ها و کفش های مورد نظرشان را در آنجا بیابند. این شهر به دلیل نزدیکی به مرز بازرگان گزینه ای مناسب برای فستیوال خرید است. یکی دیگر از مزایای این شهر این است که در مسیر شهرهای مهم ترکیه قرار گرفته است. ام ان جی از نظر وسعت ششمین مرکز خرید شرق ترکیه نیز به حساب می آید. یکی دیگر از جذابیت های این مرکز خرید معماری زیبای آن است. در زمانی که فروشگاه ها روی اجناس خود تخفیف اعلام می کنند زمان بسیار مناسبی برای خرید است. آن موقع است که ارزشش را دارد حتی مسافران شهرهای ترابزون و آنکارا که از آن گذر می کنند برای خرید به آن سری بزنند.  

هتل های شهر ارزروم و فاصله آنها از مراکز خرید

برای آنها که هدفشان دسترسی خوب به مراکز خرید شهر ارزروم است، مهم است که در چه جایی اقامت داشته باشند تا بتوانند وقت بیشتری را برای خرید کردن صرف کنند.اقامتگاه هایی که در نزدیکی پیست اسکی پالاندوکن واقع شده اند، دسترسی سخت تری به شهر دارند. آنها که به مقصد اسکی به این شهر سفر می کنند، بهتر است به اقامتگاه های نزدیک پیست بروند. می توانید با رزرو آنلاین اقامتگاه ددمان پالاندوکن برای سفرتان برنامه ریزی کنید.

شهر ارزروم-سایت تورلیدر-هتل ارزروم-خرید ارزان-tourlider

هدف از سفر به شهر ارزروم

مهم است که هر مسافری پیش از هر چیز هدف خود را از سفر مشخص کند. ارزروم از جمله شهرهایی در کشور ترکیه است که ظرفیت های زیادی برای بازدید دارد. یکی از مهم ترین دلایل سفر گردشگران به این شهر وجود پیست اسکی پالاندوکن در نزدیکی آن است. این پیست از امکانات بسیار خوبی برخوردار است و هر ساله در فصل سرما تعداد زیادی از علاقه مندان به ورزش های زمستانی تنها با هدف اسکی و پرداختن به دیگر ورزش ها به آن سفر می کنند. در این صورت، تورلیدر متخصص می تواند راهنمایی های مؤثری برای آنها داشته باشد.  

دیدنی های طبیعی و باستانی این شهر کم نیستند و تعداد زیادی از گردشگران برای تماشای آنها این شهر را هدف سفر خود قرار می دهند. رزرو ارزان از تورلیدر می تواند این افراد را به هدفشان نزدیک تر کند.

آنها که برای خرید به این شهر می روند برایشان مهم است که مراکز خرید شهر ارزروم در چه وضعیتی هستند و باید اطلاعات بیشتری درباره آنها به دست آورند. از آنجا که یکی از بزرگ ترین مراکز خرید در این شهر قرار دارد، گردشگران زیادی تنها با هدف خرید به این شهر سفر می کنند.