در معرفی شهر مارماریس اطلاعاتی آورده می شود که گردشگران بتوانند پیش از سفر از آن استفاده کنند. این شهر در جنوب شرقی کشور و در همسایگی ازمیر و آنتالیا واقع شده است. این شهر بندری طبیعت و سواحل زیبایی دارد که همه امکانات لازم برای گذراندن اوقاتی خوش در آن فراهم دیده شده است. برای این که هم بتوان از زیبایی های آن لذت برد و هم گشتی فرهنگی در شهر زد نیاز است که به اندازه کافی برای آن زمان گذاشته شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این شهر و رزرو تور آن می توانید به سایت تورلیدر سری بزنید و تور با قیمت های دلخواه خود را انتخاب کنید.

معرفی شهر مارماریس-سایت تورلیدر-سفر ارزان به ترکیه-tourlider-تورلیدر

درباره مارماریس بیشتر بدانیم

معرفی شهر مارماریس بدون در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی آن که در میانه دو دریا واقع شده است ممکن نیست. اژه و مدیترانه دو دریایی هستند که از این شهر می توان به سواحل آنها راه یافت. از آنجا که در نزدیک آن معدن های سنگ مرمر قرار دارد، به این نام آن را می شناسند. در نزدیک این شهر جاذبه های طبیعی و تاریخی زیادی مثل خلیج گوکاوا، داتچا و دریاچه کویج گیز قرار دارند که می توان برای دیدار از آنها زمان صرف کرد. تاریخ این شهر بدون اغراق به ششصد سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد. قدمت این شهر موجب شده است که جاذبه های تاریخی زیادی برای تماشا داشته باشد. بافت تاریخی این شهر با نام شهر قدیمی خوانده می شود. برای تجربه یک سفر ارزان به این شهر می توانید در تورهای ارزان آن ثبت نام کنید.

بهترین منطقه این شهر مرکز آن است. همان طور که بیشترین تراکم جمعیت شهر در این بخش قرار دارد، بیشترین امکانات را هم به خود اختصاص داده است. رستوران ها، کافه ها، سواحل و مراکز اقامتی بیشتر در این بخش شهر دیده می شوند. لنگرگاه شهر یکی از پرطرفدارترین قسمت های آن است که هم در بین ساکنان و هم در میان گردشگران محبوب است. هتل های مارماریس هم بیشتر در این منطقه واقع شده اند.

معرفی شهر مارماریس و طبیعت آن

در معرفی شهر مارماریس از طبیعت و جاذبه های طبیعی نیز سخن به میان می آید. از جاذبه های طبیعی این شهر که دیدار از آنها را نباید به هیچ وجه از دست داد می توان به آبشار تارگوت، کوه های سر به فلک کشیده‌،  جزیره کلئوپاترا، ساحل کیزکومو در اورهانیه و ساحل لاک پشت ها اشاره کرد.

جنگل، کوه، ساحل و دو دریای اژه و مدیترانه از جمله مکان های طبیعی دیدنی این شهر هستند که تلاقی آنها در این شهر آن را به یکی از زیباترین ها در کشور ترکیه بدل کرده است. تفریحاتی که در این شهر برای گردشگران در نظر گرفته شده است به جذابیت های این شهر افزوده اند و موجب شده است که نه تنها گشت زدن در آن برای گردشگران ایرانی بلکه برای اروپایی ها نیز خالی از لطف نباشد. رودخانه ها، ساحل ها و روستاهای زیبای این شهر برای همه تماشایی هستند. این شهر برای داشتن سواحل فیروزه ای رنگ شهرت دارد.    

بهترین زمان برای سفر به مارماریس-تورلیدر-سفر ارزان-سایت تورلیدر-tourlider

زمان مناسب سفر به این شهر

معرفی شهر مارماریس بدون اشاره به زمان مناسب سفر به این شهر ممکن نیست. این شهر ساحلی تابستان های بسیار گرمی دارد. اما امکانات فراوانی برای تفریحات آبی، آفتاب گرفتن و شنا کردن در سواحل آن فراهم شده است. برای آنها که دوست دارند از یک شهر ساحلی به طور کامل لذت ببرند باید گرمای تابستان و روزهای طولانی را به جان بخرند. در این فصل این شهر بسیار شلوغ و پر رفت و آمد می شود و از نظر دوستداران این شهر بهترین زمان برای سفر به مارماریس فصل تابستان است. به دلیل این که در فصل زمستان هوای این شهر معتدل است و بارش زیادی دارد. بارش هایی که گردشگران را در هتل هایشان نگه می دارد.

شهر در فصل سرما خلوت است و برای آنها که دوست دارند آرامش شهر را ببیند گزینه بسیار مناسبی تلقی می شود. ضمن این که همه هزینه ها از جمله اقامت به همین دلیل پایین می آید. در تابستان به علت اوج سفر به این شهر همه خدمات و امکانات بسیار گران تر هستند. فصل بهار هم می تواند گزینه خوبی باشد. سرما کم کم از شهر می رود و در تعطیلات نوروز ایرانی های زیادی با رزرو آنلاین این شهر را در فهرست سفر خود قرار می دهند. افرادی که آب خنک را دوست داشته باشند می توانند در فصل پاییز هم از تفریحات آبی این شهر لذت ببرند.

سواحل مارماریس-تورلیدر-رزرو ارزان از سایت تورلیدر-tourlider

معرفی شهر مارماریس و حمل و نقل در آن

آنها که به سراغ معرفی شهر مارماریس می آیند دوست دارند بدانند که اولاً از چه راه هایی می توانند خودشان را به آن برسانند. دوم این که در داخل شهر از چه وسایل نقلیه ای می توانند برای جا به جایی استفاده کنند. هیچ پرواز مستقیمی به این شهر وجود ندارد، اما فرودگاهی در 90 کیلومتری شهر به نام دالامان واقع شده است که از طریق آن نیز می توان برای سفر به این شهر اقدام کرد. نکته مهم درباره این پرواز این است که چارتری است و در فصل های پربازدید می توان از آن استفاده کرد. از فرودگاه شهرهای بدروم و ازمیر هم می توان خود را به این شهر رساند. با خرید تور از سایت تورلیدر دیگر نگرانی بابت نحوه رسیدن به این شهر وجود نخواهد داشت.

آنها که اهل ماجراجویی بیشتری هستند می توانند با خودروی شخصی هم برای رفتن به این شهر اقدام کنند. اتوبوسی از تهران به این سمت حرکت نمی کند. اگر قصد سفر با قطار به این شهر را دارید بهتر است بدانید که باید خودتان را به آنکارا یا ازمیر برسانید و از آنجا به مارماریس بروید. برای رفت و آمد در شهر انتخاب های متعددی پیش روی گردشگران است. مینی بوس ها در این شهر طرفداران زیادی دارند و از نظر سرعت و هزینه بسیار مناسب هستند. دلموش ها نیز در این شهر پرطرفدارند و گردشگران می توانند برای جا به جایی به سراغ آنها بروند. در این شهر هم رفت و آمد با اتوبوس ارزان ترین روش حمل و نقل عمومی است و تاکسی ها نیز گران ترین محسوب می شوند.