باید و نباید های سفر به ترکیه و آگاهی از نکات مهم پیش از سفر اهمیت زیادی دارد. با دانستن این مطالب مسافران بهتر می توانند درباره برنامه ریزی سفر خود تصمیم گیری کنند. آنها با دید بازتری مقدمات سفر خود را خواهند چید. البته بسیاری از مطالب زمانی کاملاً بر گردشگران روشن و واضح می شوند که خودشان از نزدیک آنها را تجربه کنند. در هر صورت، استفاده از تجربه دیگران را نمی توان نادیده گرفت.

 از آنجا که هر کشوری دارای آداب و رسوم و فرهنگ مخصوص به خودش است، شاید کمی شناخت این موارد پیش از سفر بتواند کمک کننده باشد. در کل، باید و نبایدهایی که در سفر خوب است که به آنها پرداخته شود، می تواند چالش ها را سهل تر کند. خوشبختانه این روزها به دلیل وجود اینترنت این کار ساده تر شده است. در ادامه، چند نکته درباره سفر به ترکیه آورده شده است.

باید و نباید های سفر به ترکیه رزرو هتل از تورلیدر

فقط به استانبول سفر نکنید!

شاید بتوان یکی از مهم ترین باید و نباید های سفر به ترکیه را شناخت بهتر همه شهرهای آن پیش از سفر دانست. ترکیه کشور کوچکی نیست و شهرهای دیدنی بسیاری دارد که در خود مکان های طبیعی و تاریخی زیبایی را برای تماشا جای داده اند. درست است که استانبول شهر بسیار زیبایی است و هر ساله تعداد زیادی از گردشگران از همه دنیا آن را برای سفر انتخاب می کنند، اما این مسئله نباید باعث شود که از دیدن شهرهای دیگر غافل شویم. ازمیر، شهر باستانی افسوس، کاپادوکیا، شهر ماردین، استان آدیامان، آنتالیا و مارماریس همه از جمله مکان هایی هستند که بهتر است بعد از گشت زدن در شهر استانبول به دیدن آنها فکر کنید.

فرهنگ مردم ترکیه در هر شهری مانند ایران متفاوت است و هر استانی آداب و سنت های مخصوص به خود را دارد. توجه به شناخت فرهنگ مردم کمک می کند که گردشگران در حین سفر به رفتاری که در آن کشور ناشایست به نظر می رسد دست نزنند. اگرچه فرهنگ کشور ترکیه به ایران نزدیک است، اما تفاوت هایی در آنها وجود دارد که خوب است در زمان سفر به این کشور به آنها توجه شود. در سایت تورلیدر می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

غذاهای ترکی را امتحان کنید!

یکی از باید و نباید های سفر به ترکیه که نباید فرصت امتحان آن را از دست داد، خوردن و چشیدن طعم غذاها و خوراکی های ترکی است. این کشور غذاهایی دارد که در هیچ کجای دیگر نمی توانید آنها را پیدا کنید. حیف است که در سفری که به هر نقطه از این کشور دارید، زمان را از دست بدهید و طعم آنها را نچشید. برای انتخاب غذاها می توانید پیش از سفر فهرستی از آنها را تهیه کنید. همچنین، می توانید به رستوران و جایی که برای خوردن مراجعه کرده اید اعتماد کنید. در سفر به هر کشوری خوردن غذا در غذاخوری های محلی و کوچک را از دست ندهید. ممکن است یادگیری کلمات کلیدی ترکی به شما کمک کند که بتوانید با مردم ارتباط بهتری برقرار کنید. ضمن این که منجر خواهد شد که شما از انتخاب نادرست نجات پیدا کنید.   

مردم ترکیه

در ترکیه قهوه ترک بنوشید!

برای اشنایی با مردم ترک خوب است که گردشگران خودشان را در چند روز سفر به دست موج آن بسپارند و از امتحان چیزهای جدید نترسند. این حرف به این معنا نیست که بهای زیادی را بابت هر چیزی پرداخت کنند. آنها که به نوشیدن قهوه علاقه دارند، دوست دارند در کشورهای دیگر نیز طعم این نوشیدنی دلخواهشان را بچشند. اگر در ترکیه هوس قهوه کردید، قهوه ترک سفارش دهید. منوی قهوه برای شما باز است. می توانید انتخاب زیادی داشته باشید. اما انتخاب قهوه ترک می تواند یک انتخاب بجا برای شما باشد که می خواهید طعم اصیل یک خوراکی را در خاستگاه آن امتحان کنید. تور ارزان می تواند استفاده از چنین تجربه ای را برای همه گردشگران فراهم آورد.

نوشیدن چای خیابانی را امتحان کنید!

شاید نتوان نوشیدن چای در خیابان را در دسته باید و نباید های سفر به ترکیه قرار داد، اما می تواند توصیه ای باشد که لذت سفر را بیشتر می کند. ترک ها مثل ما ایرانی ها مهمان نواز هستند و خوب است که دعوت چای خیابانی را برای نوشیدن بپذیرید. در شهر استانبول چای فروشی هایی وجود دارد که در کنار آنها باقلوا و شیرینی تازه سرو می شود و حیف است بدون چشیدن این چای از سفر بازگردید. ممکن است در تور سفرتان برنامه های خیابان گردی وجود داشته باشد. می توانید از این فرصت برای نوشیدن چای و تجربه های جدید نهایت استفاده را بکنید.

حمام ترکی و باید و نباید های سفر به ترکیه!

یکی از باید و نباید های سفر به ترکیه این است که در این کشور به جای رفتن به مراکز گران قیمت اسپا بهتر است به حمام ترکی بروید. اسپا در ایران هم وجود دارد و می توانید آن را در خیلی از شهرهای ایران امتحان کنید. اما حمام ترکی چیزی نیست که هر جایی امکان استفاده از آن وجود داشته باشد. برای هر چه نزدیک تر شدن به فرهنگ مردم این کشور حمام ترکی را به هیچ وجه از دست ندهید. علاوه بر معماری بی نظیری که این حمام ها دارند، می توانید یک تجربه کاملاً متفاوت از حمام را داشته باشید. نزدیک ترین حمام ترکی به هتل و محل اقامت خود را پیدا کنید و در اولین فرصت به آنجا سری بزنید.

مردم ترکیه 1

بازارهای سنتی و باید و نباید های سفر به ترکیه!

یکی از باید و نباید های سفر به ترکیه که شاید کمتر کسی به آن توجه می کند این است که به جای خرید از بازارهای شیک و مدرن آن سری به بازارهای سنتی بزنید و از آنجا خرید کنید. خرید از بازارهای محلی و سنتی علاوه بر این که تجربه ای جدید را برای گردشگران به همراه خواهد داشت، بلکه می تواند از نظر مالی هم برای آنها به صرفه تر باشد. زیرا در بازارهای محلی می توان اجناس با کیفیت را با قیمت کمتر پیدا کرد. به این ترتیب، به جای این که در یک هتل ارزان اقامت کنید، می توانید هزینه را برای اقامت در یک هتل گران قیمت تر و لوکس تر در نظر بگیرید.