هر چقدر هم که به راننده تاکسی در مسیر فرودگاه بگویید گاز بدهد و شما را سریع تر به فرودگاه برساند، به هر حال باز هم ممکن است از پرواز جا بمانید. به خصوص اگر کمتر از 1 ساعت از پرواز شما باقی مانده و گیت های فرودگاه برای چک این حضوری بسته شده اند، باید قید ورود به هواپیما را بزنید. بلیط هواپیمای شما پس از دیر رسیدن و نرسیدن به پرواز باطل می شود و عملا استفاده از آن امکان پذیر نیست. با این حال باز هم باید اقدامات خاصی را پس از جا ماندن از پرواز انجام دهید تا بتوانید حداقل از ضرری که کرده اید، کاهش دهید.

از پرواز جا ماندیم چکار کنیم؟ / قوانین جا ماندن از پرواز-بلیط هواپیما-رزرو آنلاین-تورلیدر-تور لیدر-TOURLIDER

در صورت جا ماندن از پرواز چه کنیم؟

جا ماندن از پرواز جزء اتفاقات نادر است. اکثر افراد می دانند که باید در زمان مناسب در فرودگاه حاضر باشند تا بتوانند سوار هواپیما شوند. اما به هر حال برخی از اتفاقات غیر قابل پیش بینی می توانند باعث جا ماندن شما از پرواز شوند. در صورت جا ماندن از پرواز باید خونسردی خودتان را حفظ کنید، با شرکت و ایرلاین مربوطه ارتباط بگیرید. در صورت نیاز کمی برنامه سفر خودتان را تغییر دهید. حتما اقدامات زیر را در صورت جا ماندن از پرواز انجام دهید.

1.خونسردی خود را حفظ کنید

خودتان مسئول دیر رسیدن به فرودگاه هستید و متصدی فرودگاه نمی تواند قوانین را زیر پا بگذارد و اجازه دهد تا شما وارد گیت و هواپیما شوید. اگر متوجه شده اید که از پرواز جا مانده اید، حتما خونسردی خودتان را حفظ نمایید و به فکر راه حل باشید. پرواز شما از دست رفته و حالا باید برای اینکه کل برنامه سفرتان بهم نریزد، اقدامات خاصی را انجام دهید.

2.به ایرلاین بلیط هواپیما اطلاع دهید

بهتر است که در مسیر فرودگاه و قبل از اینکه کار از کار بگذرد، به ایرلاین مربوطه اطلاع دهید. طبق قوانین جا ماندن از پرواز برخی از ایرلاین ها، در شرایط خاص عبور از گیت حتی پس از گذشت 15 دقیقه از زمان قانونی امکان پذیر است. پس بهتر است که با ایرلاین صحبت کنید تا در صورت امکان به شما اجازه دهند تا دیرتر از گیت عبور کنید.

در صورت جا ماندن از پرواز چه کنیم؟-TOURLIDER-تورلیدر-تور لیدر-بلیط هواپیا-خرید آنلاین-پرواز

1.با شرکت خرید بلیط هواپیما ارتباط بگیرید

گاهی اوقات امکان استرداد آنلاین بلیط هواپیما از طریق شرکت های خرید بلیط هواپیما امکان پذیر است. اکثر ایرلاین ها و شرکت های هواپیمایی، امکان استرداد بلیط هواپیما را برای 30 دقیقه قبل از سفر نیز به شما می دهند. در این صورت می توانید 40 درصد از کل مبلغ بلیط هواپیما را دریافت کنید. مابقی هزینه نیز به عنوان جریمه از شما دریافت خواهد شد. بنابراین، بهتر است که حتما با شرکت خرید بلیط هواپیما ارتباط بگیرید و مشکلات خود را بیان کنید. سایت تورلیدر یکی از بهترین سایت هایی است که با پشتیبانی 24 ساعته، در هر زمان پاسخگوی شما برای خرید بلیط هواپیمای جدید و یا استرداد آن است.

2.به فکر خرید بلیط هواپیما جدید باشید

باید این واقعیت را بپذیرید که جا ماندن از پرواز به معنای از دست دادن بلیط هواپیما است. حتی اگر شانس بیاورید و قوانین ایرلاین و شرکت به گونه ای باشد که بتوانید بخشی از هزینه بلیط را دریافت نمایید، باز هم باید کمی تغییر در سفر خودتان ایجاد کنید و یک بلیط هواپیمای دیگر خریداری نمایید. ممکن است بتوانید در همان فرودگاه بلیط های کنسلی خوش قیمت پیدا کنید. از طریق سایت تورلیدر نیز امکان بررسی بلیط های هواپیما برای خرید اینترنتی وجود دارد. در این صورت دیگر نیازی به ایجاد تغییر زیاد در برنامه شما نیست.

3.با هتل مقصد خود ارتباط بگیرید

اگر از پرواز جا ماندید، بهتر است که با هتل مقصد خودتان ارتباط بگیرید و این موضوع را با کارکنان هتل در میان بگذارید. در اکثر مواقع کارکنان هتل با شما همکاری می کنند تا بتوانید کمی هتل را دیرتر تحویل بگیرید. اگر هم ممکن است چند روزی برنامه سفر شما جابجا شود، بهتر است که حتما در اولین فرصت با هتل ارتباط بگیرید و این موضوع را در میان بگذارید. برخی از هتل ها این امکان را به شما می دهند تا تاریخ سفر خود را بدون جریمه جابجا کنید.

برای جا نماندن از پرواز چه زمانی باید فرودگاه باشیم؟

بسته به نوع پرواز داخلی و خارجی این زمان می تواند متفاوت باشد. اگر اقدام به خرید بلیط هواپیما خارجی کرده اید، بهتر است که برای جا نماندن از پرواز حدود 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید. در این صورت تمامی مراحل مربوطه از جمله تحویل دادن بار، بسته بندی بار و … را با خیالی آسوده انجام می دهید و می توانید بدون دغدغه، از گیت فرودگاه عبور کنید.

برای پروازهای داخلی نیز بهتر است که حداقل 2 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید. در این صورت دیگر خیالتان از بابت تحویل بار و گرفتن صندلی مناسب در هواپیما راحت خواهد بود. سعی کنید که همیشه زمان بیشتری را برای حضور در فرودگاه در نظر بگیرید. چرا که اتفاقات مختلف خبر نمی کنند و ممکن است برای شما دردسر ایجاد کنند. خرابی ماشین، تمام شدن بنزین، پیدا نکردن مسیر فرودگاه و …، همگی می توانند باعث جا ماندن شما از پرواز شوند و دردسر ایجاد کنند. 

برای جا نماندن از پرواز چه زمانی باید فرودگاه باشیم؟-بلیط هواپیما-تورلیدر-رزرو آنلاین-بلیط ارزان-TOURLIDER

سخن پایانی

متاسفانه با وجود اینکه بسیاری از ایرلاین ها و فرودگاه ها توصیه می کنند که زودتر از موعد پرواز بلیط هواپیما خود در فرودگاه حضور پیدا کنید، بسیاری از افراد دیر به فرودگاه می آیند و نمی توانند مراحل پذیرش را انجام دهند. با وجود بالا رفتن قیمت خرید بلیط هواپیما، بسیار مهم است که در زمان مناسب در فرودگاه حضور داشته باشید.

البته اگر از معتبرترین سایت خرید بلیط هواپیما کمک گرفته باشید، خیالتان از بابت کنسلی بلیط هواپیما و هزینه های آن راحت تر خواهد بود. سایت تورلیدر، امکان استرداد آنلاین بلیط هواپیما را در صورت نیاز برای شما فراهم کرده است. همچنین می توانید از پشتیبانی 24 ساعته این شرکت در صورت نیاز به استرداد و یا خرید بلیط جدید استفاده کنید. سایت تورلیدر به عنوان ارزانترین سایت خرید بلیط هواپیما، به شما امکان رزرو بلیط هواپیما و کنسلی آنلاین را می دهد.