معرفی شهرترابزون در کشور ترکیه پیش از سفر به آن می تواند منجر به داشتن سفری به یادماندنی تر شود. کشور ترکیه در سال های اخیر توانسته است خود را به یکی از مقاصد مهم گردشگری در دنیا بدل کند. گردشگران ایرانی هم در این میان سهم بسزایی داشته و هر ساله به نقاط مختلف این کشور سفر می کنند. شهر ترابزون انتخاب گردشگرانی است که دوست دارند به شهرهای کم جمعیت بروند و در آرامش بیشتری لحظات خود را سپری کنند. اما پیش از هر اقدامی لازم است که گردشگران درباره این شهر اطلاعات بیشتری به دست آورند. کسب اطلاعات درباره راه های حمل و نقل، تهیه فهرستی از مکان های دیدنی و همچنین پیدا کردن محل اقامت مناسب می تواند سفر را آسان تر کند و از دغدغه های آن بکاهد. البته که ثبت نام در تور مناسب نیز می تواند بسیار در برنامه ریزی سفر مؤثر واقع شود.

trabzon-city-tourlider-tour-hotel

درباره شهرترابزون

در معرفی شهرترابزون گردشگران متوجه خواهند شد که این شهر کوچک و کم جمعیت است و در آن می توان هم به سراغ جاذبه های طبیعی و هم مکان های تاریخی و باستانی رفت. شهری که در کنار دریای سیاه و در شمال شرقی کشور ترکیه قرار دارد. به دلیل موقعیت جغرافیایی آن که دروازه ای تجاری میان ایران و قفقاز بوده است، تنوع نژادی زیادی در آن دیده می شود. یکی از مسائلی که باعث شهرت آن شده است وجود باشگاهی ورزشی به نام ترابزون سپور در آن است. این شهر امکانات خوبی را برای پذیرش گردشگران در خود جای داده است.

این شهر تا کشور ایران فاصله زیادی ندارد و یکی دیگر از دلایل پرطرفدار بودن آن در میان ایرانی ها همین نزدیک بودن آن است که به کاهش هزینه های سفر نیز منتهی می شود. ترابزون قدمت زیادی دارد و تاریخ سکونت در آن به پنج هزار سال پیش بر می گردد. معرفی شهرترابزون به گردشگران کمک می کند که با این شهر آشنایی بیشتری پیدا کنند تا بتوانند تجربه های پربارتری را برای سفر خود رقم بزنند.

 

دیدنی های شهرترابزون

معرفی شهرترابزون بدون شناخت دیدنی های آن ممکن نیست. برخی از این دیدنی ها عبارت اند از:

  • موزه ایا صوفیه بنایی 

با معماری بی نظیر است. این بنا که در قرن سیزدهم به عنوان کلیسا ساخته و مورد استفاده قرار گرفته و بعدها به مسجد تبدیل شده است. سال ها بعد آن را به یک موزه بدل کردند که دیدار از آن در این شهر به همه گردشگران توصیه می شود.  

  • اوزونگول

دریاچه ای زیبا در جنوب این شهر و یکی از مهم ترین دیدنی های طبیعی و چشم نواز این شهر به حساب می آید. این دریاچه در جنوب شهر واقع شده است و آب و هوایی بسیار عالی دارد.

  • عمارت آتاترک

در این شهر یکی از زیباترین بناهایی است که نباید دیدار از آن را از دست داد. آتاترک در یکی از سفرهای خود در این شهر در این عمارت کلاه فرنگی اقامت داشته و به علت محبوبیت این فرد در کشور ترکیه نام آن را بر این عمارت گذارده اند. در این عمارت بخشی از وسایل او در معرض دید عموم قرار گرفته است.

دیدار از موزه باستان شناسی و مردم شناسی این شهر به گردشگران کمک می کند که بتوانند اطلاعات دقیق تری را درباره فرهنگ و سبک زندگی مردمان این شهر از گذشته تا به حال به دست آورند.

  • بزتپه ترابزون

بزتپه ترابزون نیز از جمله مکان های طبیعی در این شهر است که دیدار از آن را نباید از دست داد. در این تپه چهار چشمه مقدس قرار دارد و به علت واقع شدن چند مسجد و کلیسا در اطراف آن از نظر مذهبی اهمیت زیادی برای ساکنان این منطقه دارد. در زمان رزرو آنلاین تور این شهر می توانید به برنامه سفرتان دقت کنید و فهرست آثار دیدنی آن را از نظر بگذرانید.

های شهرترابزون

اهمیت حمل و نقل عمومی در معرفی شهرترابزون

معرفی شهرترابزون بدون آگاهی از وسایل حمل و نقل عمومی در آن ممکن نیست. شاید نتوان در این شهر مانند شهر استانبول تنوع زیادی از وسایط نقلیه را یافت، اما به اندازه خودش امکانات دارد. در این شهر خبری از مترو و تراموا نیست. پرکاربردترین وسیله در آن دولموش است که استفاده از آن برای جا به جا شدن در این شهر بسیار به صرفه است. یک پایانه اتوبوس شهری هم دارد که برای رسیدن به مناطق دیدنی این شهر مناسب است. برای رفتن به همه مناطق دیدنی این شهر می توان از این وسایل استفاده کرد.

یکی دیگر از گزینه ها سوار شدن بر تاکسی است که هزینه زیادی در مقایسه با دیگر وسایل نقلیه دارد و بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند از تاکسی استفاده نکنند. یکی از گزینه های مناسب برای کاهش هزینه سفر انتخاب یک هتل در نزدیک مراکز دیدنی است تا نقل و انتقال به سادگی و با هزینه کمتری انجام شود. 

بهترین زمان سفر در معرفی شهرترابزون 

در معرفی شهرترابزون و سفر به آن باید به زمان نیز دقت شود. آب و هوای این شهر در فصل بهار معتدل است و گردشگران باید انتظار بارش های بهاری را در این فصل داشته باشند. تابستان این شهر گرم و البته شرجی است و ممکن است برای برخی این افزایش دما و رطوبت چندان خوشایند نباشد. البته که این شهر امکانات خوبی را برای تفریحات آبی و دریایی گردشگران در نظر گرفته است.

در فصل پاییز هوا خنک و بر میزان بارش ها نیز افزوده می شود. فصل زمستان هم هوا سرد است و میزان بارش برف و باران در این شهر بالا است. با توجه به موقعیت آب و هوایی، در زمان رزرو ارزان از تورلیدر برای سفر های نوروزی این شهر می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

شهرترابزون با تورهای لورلیدر

امنیت و وضعیت بهداشتی در معرفی شهرترابزون

شهر ترابزون از نظر بهداشتی در وضعیت خوبی قرار دارد. در زمان ثبت نام در تور ارزان این شهر باید به این نکته توجه داشت که برای آب خوردن باید آب معدنی تهیه شود که قیمت بالایی هم ندارد. این شهر به دلیل کوچک بودن امنیت خوبی دارد و آمار جرم و جنایت در آن آنقدر پایین است که گردشگران بتوانند پیاده و تنهایی در شهر قدم بزنند و هیچ خطری آنها را تهدید نکند. حضور تورلیدر در سفر در داشتن سفری لذت بخش تر بسیار کارآمد خواهد بود.